MediaCat

Anadolubank’a yeni genel müdür

Anadolubank’ta genel müdür koltuğunun sahibi değişti.

Anadolubank’ta üst düzey bir atama gerçekleşti. Anadolubank Genel Müdürlüğüne bankanın yönetim kurulu ve denetim komite üyesi olarak görev yapan Suat İnce getirildi.

Suat İnce, 1987’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine Türkiye İş Bankası’nda müfettiş yardımcısı olarak başladı. Burada 2016 yılına kadar çalışan İnce; teftiş kurulu başkanlığı sonrası 1994-2007 yılları arasında ticari krediler bölüm müdürlüğü, proje finansmanı ve kurumsal krediler bölüm müdürlüğü ve Altunizade ve Kozyatağı kurumsal şubelerinde şube müdürlüğü gibi görevlerde bulundu. İnce, 2007-2011 yıllarında ise ticari krediler tahsis, sorunlu krediler izleme/yapılandırma ve kurumsal proje finansmanı kredi tahsis bölümlerinden; 2011-2016 arasında kurumsal ve ticari iş birimlerinden sorumlu genel müdür yardımcılığı yaptı. Aynı zamanda Şişecam, İş Leasing, İş Risk Sermayesi iştiraklerinin yanı sıra bankanın Almanya, Rusya, Gürcistan ve Irak uzantılarında yönetim kurulu başkanı ve üyesi olarak görevlendirildi; yedi sene boyunca İş Bankası Munzam Sandık Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yaptı.

2016-2020 yılları arasında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Genel Müdürü olarak çalışan Suat İnce, aynı dönemde Yatırım Finansman A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de üstlendi. 2020-2022 yılları arasında Ciner Grubu’nda yatırımlardan sorumlu grup CFO’su ve grubun yurtiçi ve yurtdışı iştiraklerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Suat İnce; 2022 yılı başında HABAŞ Grup iştiraki Anadolubank’a yönetim kurulu üyesi olarak katılmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.