MediaCat

Anadolu Hayat Emeklilik’ten 15 milyon YTL kar

Türkiye’nin halka açık ilk ve tek bireysel emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik’in, 2007 yılı ilk altı aylık net

Anadolu Hayat Emeklilik’ten 15 milyon YTL kar

Türkiye’nin halka açık ilk ve tek bireysel emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik’in, 2007 yılı ilk altı aylık net kârı geçen yılın aynı dönemine göre % 42 artışla 15 milyon YTL oldu.

Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Genel Müdürü Mete Uğurlu, şirketin 2007 yılının ilk yarısındaki performansına ve ulaştığı bilanço büyüklüklerine ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, “Anadolu Hayat Emeklilik’in 2007 yılı ilk altı aylık net kârı geçen yılın aynı dönemine göre % 42 artışla 15 milyon YTL oldu” dedi.

Mete Uğurlu, “Özellikle petrol fiyatları, likidite bolluğuna bağlı gelişmeler ve mortgage piyasalarındaki hareketlenmelerin dünya ve ülkemiz piyasalarına etkilerini yakından izlerken; sigortacılık sektörünün dünyada ve ülkemizde reel büyümesini sürdürdüğünü, Haziran ayında yasalaşan Sigortacılık Kanunu ve devamında yayımlanmaya başlanan yönetmeliklerle de ülkemiz sigorta sektörünün geliştirilmesi yönünde önemli adımların atıldığını görüyoruz” dedi.
Anadolu Hayat Emeklilik’in yılın ilk yarısında hizmet kalitesine, müşteri memnuniyetine ve öz kaynaklarının verimliliğine azami dikkati göstererek, kârlı ve istikrarlı büyümesini 2007 yılında da sürdürdüğünü söyleyen Uğurlu, hayat sigortaları ve bireysel emeklilik branşlarında sektörün en önemli şirketlerinden biri olma özelliğini devam ettirdiklerini vurguladı.
Mete Uğurlu, “Şirketimizin yılın ilk yarısındaki brüt kârı 19.8 milyon YTL olurken, net kârı geçen yılın aynı dönemine göre % 42 oranında artış göstererek 15 milyon YTL’ye yükselmiştir. Şirketimizin aktif büyüklüğü yine bir önceki yılın aynı dönemine göre % 23 oranında artışla 2.5 milyar YTL’ye ulaşırken, öz kaynak toplamımız da % 13’lük bir artışla 326 milyon YTL olarak gerçekleşmiştir” dedi.

Uğurlu değerlendirmesinde, “30 Haziran itibariyle 166 milyon YTL hayat sigortası prim üretimi ve %23 piyasa payı ile ilk sırada olan Anadolu Hayat Emeklilik, bireysel emeklilik fonlarının 700 milyon YTL’yi aşan toplam büyüklüğü ve 246.000’in üzerindeki bireysel emeklilik katılımcı sayısı ile en fazla tercih edilen şirket konumuna gelmiş ve bu alanda da ilk sırada yer alarak piyasa payını %19’un üzerine çıkarmıştır” açıklamasına yer verdi.

Bilgi için:
Lobby Halkla İlişkiler
Pelin Maktav
Tel: (0212) 284 63 63 – 0533 714 66 42

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.