Amazon’dan çevre dostu yeni marka: Amazon Aware

E-ticaret devi, sürdürülebilirlik ve kapsayıcılığı odağına alan yeni markasını tanıttı.

02.03.2022 - 17:12 | Simge Şenses

Amazon'dan çevre dostu yeni marka: Amazon Aware

Tüketicilerin artan sürdürülebilirlik hassasiyetine kayıtsız kalamayan son marka Amazon oldu. E-ticaret devi, tüketiciyle karbon nötr ürün portföyüyle buluşacak olan yeni markası Amazon Aware’in lansmanını gerçekleştirdi.

Günlük giyimden güzellik ürünlerine ve ev eşyalarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Amazon Aware’in tüm ürünleri organik pamuk ve geridönüştürülmüş polyester gibi sürdürülebilir malzemelerden üretilecek ve yine geridönüşüme uygun malzemelerle paketlenecek. Markadan gelen açıklamaya göre, uzun ömürlü olmaları beklentisiyle tasarlanan ürünler, yenilikçi kumaş ve malzemelerle üretilmiş olmalarına rağmen ortalama bir tüketicinin rahatlıkla erişebileceği fiyat etiketleriyle satılacak.

Marka odağına kapsayıcılığı da yerleştiren Amazon Aware, müşterilerine giyim serisinde XXXS’den 7X’e uzanan bir beden yelpazesi sunacak.

Kişisel bakım kategorisinde yer alan yüz temizleyici, nemlendirici, vücut losyonu gibi ürünlerin tamamı dermatologlar tarafından test edilmiş ve vegan formülasyonlu olacak. Ürünler, plastik kirliliğini azaltmak adına cam kavanozlarda ya da yeniden doldurulabilir şişelerde satışa sunulacak.

Boya, mürekkep veya suni koku içermeyen tamamen geridönüştürülebilir kâğıttan yapılmış peçete ve tuvalet kâğıdı gibi kâğıt ürünlerin yanı sıra yüzde yüz pamuklu örtüler, çarşaflar ve havlular da Amazon Aware’in ev tekstili kategorisinde tüketicilerle buluşacak.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.