Her şeye rağmen devam

Amazon bu yıl Noel'i pandeminin neden olduğu karanlık atmosferi yırtan bir azimle karşılıyor.

04.11.2020 - 11:33 | Arzu Nilay Kocasu

Her şeye rağmen devam

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün neden olduğu zihinsel ve fiziksel yıkım, 2021 yılına girdiğimizde de ivmelenerek sürecek gibi gözüküyor. Bu ise, pek çok ülkede reklamverenin en kıymet verdiği günlerden biri olan Noel için yapılacak iletişim çalışmalarının tonunun önceki yıllara kıyasla farklı olması ihtimalini beraberinde getiriyor.

Cadılar Bayramı’nı arkalarında bırakarak rotayı Noel’e kıran markalardan Amazon, bu yıl 25 Aralık’ı COVID-19 gerçeğini es geçmeyen bir senaryoyla karşılıyor. Pandemi öncesinde başrolünü aldığı gösterinin iptaliyle hayal kırıklığı ve çaresizliğe düşen genç bir balerinin hikâyesinin anlatıldığı The Show Must Go On, dayanışma ve azmin biraz teknolojiyle buluşmasından doğan umudu simgeliyor.

Fransız Balerin Taïs Vinolo’nun başrolünde olduğu reklam filmi Lucky Generals imzası taşıyor. Fimin yönetmen koltuğundaysa Melina Matsouka oturuyor.

Amazon’un küresel yaratıcı başkan yardımcısı Simon Morris’in ilhamını bu yıl sıkça tanıklık ettiğimiz dayanışma ve azimden aldığını söylediği reklam filminin yıldızı Balerin Taïs Vinolo, kampanya hakkında şu açıklamada bulundu:

“Büyüdüğüm Fransa kırsalında saçları benimki gibi olan siyahi balerin kızlar yoktu; bu tür kızları televizyonda bile göremezdiniz. Dolayısıyla kendimi özdeşleştirebileceğim bir figürden yoksundum. Bu çekimlerin parçası olmak bana bu konuda çok yardımcı oldu; gerçekten kim olduğumu, kim olmak istediğimi ve neyi temsil ettiğimi anlamamı sağladı. Verdiği mesaj benim için -özellikle tüm dünyanın içinde bulunduğu bu hayli zor zamanlarda daha da- büyük anlam taşıyan bu projenin parçası olmaktan çok gurur duyuyorum.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Amazon
  • Reklam Ajansı: Lucky Generals
  • Prodüksiyon Şirketi: Prettybird
  • Yönetmen: Melina Matsouka
Kaynak: Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.