MediaCat

Alexa’dan önce hayat nasıldı?

Amazon’un Super Bowl reklamında başrol Ellen DeGeneres’ın.

Alexa’dan önce hayat nasıldı?

Amazon bu yıl Super Bowl için başrolü Ellen DeGeneres’a emanet ettiği reklam filminde izleyiciyi zamanda eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.

Droga5 Londra imzalı film, eşi Portia de Rossi ile birlikte evinden çıkmaya hazırlanırken gördüğümüz Ellen DeGeneres’ın Amazon’un akıllı asistanı Alexa’ya termostatı kapatması için sesli komut vermesiyle başlıyor. DeGeneres’ın, eşine “İnsanlar Alexa‘dan önce ne yapıyormuş” sorusunu yöneltmesiyle birlikte kendimizi bir flashback denizinin içinde buluyor ve tarih sahnesinde ismi Alexa’ya benzeyen etten kemikten yardımcıların farklı görevleri yerine getirirken yaşadıkları zorluklara şahit oluyoruz.

Örneğin, Alessa isminde bir hizmetçi oda sıcaklığını düşürmek için alevler içindeki bir odunu elleriyle pencereden dışarıya fırlatırken, Alexamis isminde bir güvercin, prensesin mesajını prense iletmek üzere kanat çırpmaya başladıktan kısa bir süre sonra bir kargaya hatta ardından da bir ejderhaya yem oluyor. Saray soytarısı Alexine, kraliçenin komik bir şeyler duyma talebine karşılık veremiyor ve Nixon’ı andıran bir başkan, asistanı Alicia’dan “o ses kayıtlarını” silmesini hatırlatmasını istiyor.

Hızla hayatlarımızın bir parçası haline gelen akıllı asistanlardan önceki hayatın zor yanlarına mübalağalı bir anlatımla değinen filmin yönetmen koltuğunda Steve Rogers oturuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.