MediaCat

AMA bu yıl İstanbul’da toplandı

İş dünyasına bireysel ve kurumsal hizmetler veren American Management Association (AMA)

AMA bu yıl İstanbul’da toplandı

İş dünyasına bireysel ve kurumsal hizmetler veren American Management Association (AMA) yıllık yönetim zirvesini bu yıl Türkiye’de gerçekleştirdi. AMA Başkanı Edward Reilly, bölge direktörleri ve ülke genel müdürlerinin katıldığı toplantının gündemini global ekonomik ve politik konuların yanı sıra Türkiye’deki yönetim ve liderlik gelişimi konuları oluşturdu.

Toplantıda konuşma yapan Management Centre Türkiye Genel Müdürü Tanyer Sönmezer, ‘Ülkemizin içinde bulunduğu bu önemli dönemde, toplantının İstanbul’da yapılıyor olmasını, Türkiye’deki yönetim ve liderliğin gelişimi açısından son derece anlamlı ve pozitif karşılıyoruz. Görülen o ki, finans, eğitim, ülke ekonomisi, ülkenin gelişimi, nüfus gibi birçok farklı perspektiften bakıldığı zaman Türkiye, gelecekte bölgesinde ve Avrupa’da daha da etkin ve söz sahibi olarak dünyanın büyük ekonomik güçlerinden biri haline gelecek. American Management Association yöneticileri yaptıkları değerlendirmelerde, Türkiye’nin gereksinim duyduğu yönetim ve liderlik alt yapısının gelişiminde Management Centre Türkiye’nin ciddi rol alacağını ve bu gelişimi pozitif yönde etkileyeceğini düşündüklerini belirttiler. Türkiye’nin bulunduğu coğrafyadaki kültürler ve kıtalar arası birleşim noktası olma avantajını giderek daha doğru yöneteceği ve bu noktada güç kazanacağı görüşü uluslararası arenada konuşuluyor. Tüm yönetim danışmanları, Türkiye’nin içerisinden geçtiği zorlu dönemeçlere rağmen, düşük riskli ülkeler arasında değerlendirilmeye başlandığı ve önümüzdeki yıllarda yabancı sermaye ve yatırımcının ilgisinin çok daha fazla olacağı konusunda hem fikir’ dedi.

Global iş dünyasına bakışın tartışıldığı toplantıda, Şirketlerin ortak amaç ve mana oluşturmadıkları durumda yetenekli insanların bu şirketlerde durmasının mümkün olamayacağını savunan American Management Association yöneticileri, liderlerin yeni dönemde önemli rollerinden birinin de, oluşturdukları vizyona ve amaca yönelik bir mobilizasyon yaratarak, mana ve hedef birliğini oluşturmak olduğunu belirttiler.

Toplantı sonunda American Management Association Yönetim Zirvesi Türkiye’ye bir ödül verdi. Aldıkları ödül için gurur duyduklarını belirten Tanyer Sönmezer; “Türkiye’deki lider şirketlerin gelişimine 15 yıldır verdiğimiz katkılar için bize verilen bu hediye, tüm çalışanlarımızı onurlandırdı ve bizi motive etti” diyerek sözlerini tamamladı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.