Banner borsası açıldı

WMCGroup, reklam verenlerin ve reklam yayıncılarının gözdesi olan bir site açtı.

09.05.2007 - 16:50 | MediaCat

WMCGroup, reklam verenlerin ve reklam yayıncılarının gözdesi olan bir site açtı. Bugüne kadar açıkhava reklamcılığından guerilla marketing’e kadar geniş bir alanda başarılı işlere imza atan şirketin WMCProduction ekibi, Türkiye’deki internet sektörüne yeni bir soluk getirme sürecinde.

WMC tarafından yapılan ‘www.bannerborsasi.com’ sitesi, Türkiye’de bir ilk. Mayıs ayında hizmete giren sitenin öncelikli amacı, reklamverenleri ve reklam yayıncılarını aynı platformda buluşturmak. Ve açıkçası, sunduğu fırsatlar her iki taraf için de çok avantajlı.

Bu sitede, hedeflerinize uygun bannerı seçebiliyor, boyutunu ayarlayabiliyor, istediğiniz bannerı yükleyebiliyorsunuz. Bu işlemleri yapabilmeniz için öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor. Mevcut bannerınız varsa sitede bulunan reklam atölyesinde onu istediğiniz şekilde şekillendirebileceksiniz. Çeşitli sitelerde yayınlamak istediğiniz reklamınız için dilediğiniz miktarda para yatırabilirsiniz. Bu bütçe, reklamınızı ne şekilde yayınlamak istediğinize göre değişim gösterecektir, çünkü banner borsasında ödeme metodları çok çeşitli.

Ödeme için pek çok seçeneğiniz var. İlk olarak, internet dünyasında standart kabul edilen, CPM ile (1000 banner gösterimi başına ödenen miktar) yapılan bir ödeme sistemi mevcut. CPM tamamiyle performansa dayalı bir uygulama. Bunun açılımı, reklamınızın gösterildiği her site için yatırdığınız miktardan kredinin düşmesi.

İkinci seçenek ise; yurt dışında en çok tercih edilen ‘satış başına komisyon’ uygulaması. Eğer satış yapan bir firma iseniz, yapılan satış başına %x YTL komisyon ödeme seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Örneğin, satışını yapmak istediğiniz bir ürüne sahipseniz ve ürün reklamının çeşitli mecralarda sunulmasını istiyorsanız, yalnızca ürününüz satın alındığı takdirde ödeme yapmanız yeterli.

Bir diğer seçenek de; sitenizi ziyaret edenlere özel (klik başına) fiyatlandırma sistemi. Bu seçenek sayesinde gösterimi yapılan banner için değil sitenizi ziyaret edenler için bütçenizi harcamış olursunuz. Ve son olarak; ücretsiz üyelik alan sitelere özel bir ödeme sistemi seçenekleriniz arasında. Ücretsiz üyelik sistemi ile çalışan bir site sahibiyseniz ve üye sayınızı arttırmak istiyorsanız bu seçenek tam size göre. Kampanyanızı oluşturdunuz, bütçenizi belirlediniz, ödeme şeklinizi seçtiniz ( Kredi kartı veya havale ile ödeme yapmanız mümkün), artık kampanyanızın yayınlanmaması için hiçbir sebep kalmıyor.

Bannerborsası’nda yer alan diğer özellikler şöyle:

Gerçek Zamanlı Raporlama: Yatırdığınız bütçenizi saniye saniye nerelere gittiğini görebileceğiniz bir raporlama sistemi

Açık Arttırma: En önemli reklam alanları açık arttırmaya çıkartılarak gerçek değerini bulması hedefleniyor.

E-Kampanya: BannerBorsasi.com networkuna bağlı sitelerde yayınlanabilecek internet kampanyalarınızı yaratmak 5 dakika sürüyor.

Özel Teklif: Sadece belirli sitelere özel fiyatlarla teklif de hazırlayabilirsiniz.

Reklam Atölyesi: Bannerınız yoksa yaratması çok kolay ve ücretsiz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.