MediaCat

Altınyıldız kendinden renkli pamuk üretimine başladı

Altınyıldız Classics, ilk hasadını gerçekleştirdiği kendinden renkli pamuklarla üretimde su ve enerji tasarrufu sağlamayı hedefliyor.

Altınyıldız kendinden renkli pamuk üretimine başladı

Erkek moda markası Altınyıldız Classics, “Dünya Yaşasın Diye” platformu altında sürdürülebilirlik çalışmalarına devam ediyor. Boyamaya ihtiyaç duymayan kendinden renkli pamuk üretimine başlayan ve ilk hasadını gerçekleştiren marka, üretim sürecindeki bazı kimyasal işlemleri saf dışı bırakarak su ve enerji tasarrufu sağlamayı hedefliyor.

Altınyıldız Classics’in Çukurova’da beş dönüm arazide gerçekleştirdiği kendinden renkli pamuk ekimi sonucunda ilk hasatta 2 bin 230 kilogram pamuk toplandı. Ardından pamuklardan elde edilen 780 kilogram elyaf 4 bin kilogram ipliğe dönüştürüldü ve örme işlemiyle ipliklerden yaklaşık 3 bin 500 kilogram kumaş çıkarıldı. Marka; sweatshirt, t-shirt, eşofman altı ve şort olmak üzere örme ürün gruplarında yaklaşık 15 bin adet üretim yapmayı hedefliyor. Kendinden renkli pamuklardan üretilen kumaşlar, yıkama sonrasında solma yapmama gibi avantajlara da sahip oluyor.

BR Mağazacılık Yönetim Kurulu Üyesi ve Altınyıldız Classics CEO’su Enis Habif, bu inovasyonun ardındaki süreci, “Sürdürülebilirlik odağıyla çevre dostu adımlar atan bir marka olarak, teknoloji gücümüzü ne kadar doğayla uyumlu kullanabilirsek çevreyi de o kadar koruyabileceğimizi düşünüyoruz. Kendinden renkli pamuk üretimimiz de bu vizyonumuzun bir sonucu olarak doğdu. Karbon ayak izimizi azaltan, gelecek nesillerin habitatını korumaya yönelik inovatif uygulamalarla yeni çağın onaran, dengeleyen, öncü markalarından olmaya devam edeceğiz” sözleriyle anlatıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.