Ali Baba’nın Çiftliği’nden kâbuslar

PETA'dan tüyler ürperten bir reklam kampanyası.

30.10.2018 - 14:58 | Gönül Hadımlı

Ali Baba'nın Çiftliği'nden kâbuslar

İnsanların kendi tüketim kanallarını beslemek için hayvanları maruz bıraktıkları işkenceleri tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren hayvan hakları organizasyonu PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) bu defa Cadılar Bayramı için iş başında.

Türkçede Ali Baba’nın Çiftliği olarak kullandığımız çocuk şarkısının orijinal versiyonu olan Old MacDonald Had a Farm ile başlayan reklam filmi, şehrin dışında bir çiftlik evinde geçiyor. Gözleri kamaştıracak kadar güzel olan her şey bir anda çiftlik sahibinin hayvan kostümü giymiş çocukları karşısına dizerek şarkıyı onlara söylettirmesiyle dehşet verici bir kâbusa dönüşüyor.

Organizasyonun Genel Müdür Yardımcısı Tracy Remain, reklam kampanyasıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında PETA’nın korkutucu sahnelerinin bireylerin vegan olmayı seçerek hayvanların her gün öldürüldüğü bu dehşete son vermelerine yardımcı olabileceğini belirtiyor. PETA’ya göre vegan olmayı seçen her bir birey yıllık yaklaşık olarak 200 hayvanın korkutucu ölümlerle sonlanan acısına son verebilir. Organizasyon, vegan olmayı düşünenler için içerisinde tariflerin, ipuçlarının ve çok daha fazlasının olduğu ücretsiz bir kit de sunuyor.

Reklam filmini izlemeden önce, videonun herkesin kaldıramayabileceği sahneler içerdiğinin altını çizelim.

KÜNYE

  • Reklamveren: PETA
  • Reklam Ajansı: Filmakademie Baden Württemberg
Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.