Alevlerle aydınlanan Noel ağacı

Mall of the Emirates'tan iklim değişikliği kaynaklı orman yangınlarına dikkat çeken kampanya.

17.12.2021 - 12:08 | Simge Şenses

İklim değişikliğinin ivme kazanmasıyla birlikte son yıllarda dünyanın hemen her yerinde orman yangınlarında ciddi bir artış yaşanıyor. Mall of the Emirates ve MullenLowe MENA ise bu duruma Noel sevincinin simgesi ve insanların bakmayı en sevdiği ağaçlardan olan Noel ağacı üzerinden dikkat çekiyor.

Mesajı iletmek için tamamen LED ışıklardan oluşan, yüzde 100 karbon nötr bir Noel ağacı yaratıldı. Buraya kadar her şey sıradan gözükse de, izleyenlerin klasik Noel ağacı aydınlatma töreninde ağacın ışık yerine alevlerle kaplandığına olmasıyla senaryo tamamen değişti.

Ülkedeki herkesi sürdürülebilir bir yaşam taahhüdü vermeye davet eden Mall of the Emirates, söz veren her kişi adına birer ağaç dikecek. Uzun yıllardır sürdürülebilirliğe öncülük etmek için çalışan alışveriş merkezi, 15 yıl önce başladığı yeşil yolculuğun başlangıcından bu yana su kullanımında yüzde 7, karbon emisyonlarında yüzde 4 azalma ve geridönüşüm oranında yüzden 32 artış kaydetti ve 3 milyon kWh yenilenebilir enerji üretmeyi başardı.

KÜNYE

  • Reklamveren: Mall of the Emirates
  • Reklam Ajansı: MullenLowe MENA
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.