MediaCat

AKQA dijital ajansı Tokyo’da ofis açıyor

Ajans, 11’inci ofisiyle hem yerli hem çok uluslu markalara daha iyi bir hizmet vermeyi amaçlıyor.

AKQA dijital ajansı Tokyo’da ofis açıyor

(fotoğraf: Ajaz Ahmed / kurucu başkan ve Rei Inamoto / başkan yardımcısı, yaratıcı yönetmen)

 

Dijital ajans AKQA, Nike ve Nissan gibi çok uluslu ve yerli (Japon) markalara daha iyi bir hizmet verebilmek için Tokyo’da ofis açıyor.

Paris, Atlanta ve Portland’ın ardından Tokyo’yla birlikte ajans 11’inci ofisini açmış oluyor.

Ajansın kurucusu ve CEO’su Ajaz Ahmed, müşterilerinin, dünyanın birçok kentinde olmalarını istedikleri yönündeki taleplerini karşılamaya çalıştıklarını belirtiyor. Tokyo’daki ofislerine dair çalışmalarının geçtiğimiz yaz aylarında yapıldığını belirten Ahmed, amaçlarının işlerini Tokyo’da üretip, tüm dünyaya duyurmak olduğunu söylüyor.

Ajansın baş yaratıcı yönetmeni ve başkan yardımcısı Rei Inamoto ise Japonya’da çok yetenekli isimler olduğunu, dilin (Japonca’nın) büyük bir engel arz ettiğinin yalnızca bir önyargı olduğuna inandığını söylüyor. Dil engelinin aşılabilecek bir şey olduğunu ifade eden Inamoto, bunun için öncelikle zihinlerimizdeki bariyeri aşmamız gerektiğini dile getiriyor.

AKQA, an itibariyle Japonya’da yerel bir idare sürdürecek. Kreatif işlerden Inamoto ve AKQA Londra ofisinde Nike ve Nissan üzerine çalışan Duan Evans sorumlu olacaklar. Tokyo’daki ajansın yöneticiliğini Ahmed, Inamoto ve ajansın ABD dışındaki ofislerinden sorumlu olan başkan yardımcısı Guy Wienk yapacaklar.

AKQA bu yeni ofisiyle Nike gibi çok uluslu markaların Japon pazarında daha iyi bir konuma gelmesi için çalışacak. Nissan gibi yerli (Japon) markaların yurt dışında büyümesine katkıda bulunmak da hedefler arasında.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.