51’inci D&AD Ödülleri’ne başvurular başladı

D&AD, tasarım ve reklamcılıkta en iyi işleri ödüllendirirken gelecek nesillerin de bu alanda eğitim görmesine katkıda bulunuyor.

09.11.2012 - 12:19 | MediaCat

“Alanınız ister tasarım ister reklamcılık ya da dijital olsun, D&AD’de çalışmanızın değerlendirilip ödüllendirileceği bir kategori mutlaka mevcut.” ifadesiyle yaratıcılığı cesaretlendiren bir kuruluş var.

Tüm dünyada yaratıcı, tasarımcı ve reklamcı toplulukları temsil eden, eğitici bir yardım derneği olan D&AD 1962 yılından bu yana tasarım, reklamcılık ve dijital endüstride başarılı çalışmaların önünü açıyor.

D&AD, diğer yarışmalardan farklı olarak yalnızca yüksek standartlı işleri ödüllendiriyor; dolayısıyla en iyi işlere verilen ödüllerin sayısı sabit değil, yıldan yıla değişiyor.

Yarışma dünyanın dört bir yanındaki şirketlerden ve bağımsız iş üretenlerden gelecek başvurulara açık. Başvuru için son gün 30 Ocak 2013.

Ödül kategorileri

Kitap

Yılın en iyi yaratıcı işi bu kategoriyle ödüllendiriliyor. Yapılan çalışma D&AD Yıllığı’nda yer almaya hak kazanıyor.

Adaylık

Kitap standardından bir sonraki aşama. Yapılan çalışma “Kalem” kazanma potansiyeline sahip.

Sarı Kalem

Öne çıkan, seçkin işler “Sarı Kalem” ödülüne layık görülüyor.

Siyah Kalem

İyinin de iyisi, ezberbozan çalışmalar yarışmanın en büyük ödülü olan “Siyah Kalem”i almaya hak kazanıyor. Verilen Siyah Kalem ödüllerinin sayısı yapılan işlerin niteliğine göre yıldan yıla farklılık gösteriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.