Akbank Stevie Awards’da iki ödül birden kazandı

Akbank, küresel anlamda tek iletişim ve pazarlama ödülü olma özelliği taşıyan International Stevie Awards'da (Stevie Ödülleri)...

14.07.2009 - 17:41 | MediaCat

Akbank, küresel anlamda tek iletişim ve pazarlama ödülü olma özelliği taşıyan International Stevie Awards’da (Stevie Ödülleri) Akbank 18. Caz Festivali reklam filmi ve FISH ile iki ödül birden kazanırken, beş dalda da finalist oldu.

“En İyi TV ve Sinema Reklam Kampanyası” dalında ödül kazanan “Şehrin caz hali…” temalı Akbank 18. Caz Festivali reklam filmi, İstanbul’un cazla birlikte değişimini anlatıyor. Akşamüstü saatlerinde başlayan ve gün ağarana kadar devam eden filmin iki gün süren çekimleri İstanbul’un iki yakasında, farklı mekânlarda yapıldı.

Akbank’a “En iyi Ürün Hizmet/Finansal Hizmetler” dalında ödül getiren FISH ise “yeni nesil kredi kartı” olarak tanımlanan, çekiliş programı ile ön plana çıkan ve tüketiciler ile buluşmasından çok kısa bir süre sonra rekor sayıda kullanıcıya ulaşan bir ürün.

Akbank Stevie Awards’da Salvador Dali; İstanbul’da Bir Sürrealist Sergisi ile “En İyi Medya Kampanyası”; Akbank 2008 Yılı Faaliyet Raporu ile “En İyi Faaliyet Raporu”, Akbank İmaj Filmi ile “En İyi TV ve Sinema Reklam Kampanyası”; 28. İstanbul Film Festivali Filmi ile “En İyi TV ve Sinema Reklamı” ve Wings ile “En İyi Pazarlama Kampanyası” dallarında da finalist oldu.

Her yıl tüm dünyadan binlerce projenin yarıştığı International Stevie Awards’da başvurular iki ana kategoride değerlendiriyor. “Yönetim, Şirket, Ürün, Bölüm, Takım ve Birey” kategorisi altında projeler; kurumsal iletişim, kreatif çalışmalar, müşteri hizmetleri, insan kaynakları, bilgi işlem yatırımcı ilişkileri, pazarlama ve ürün yönetimi, halkla ilişkiler alanlarındaki çalışmaları açısından değerlendiriliyor.

“Reklam, Web sitesi, Video ve Diğer Medya Çalışmaları” kategorisinde ise reklam, film, prodüksiyon, web sitesi, faaliyet raporu, broşür gibi pazarlama ve satışa yönelik basılı, görsel malzemeler, interaktif, multimedya ve performans çalışmaları dikkate alınıyor.

2002 yılında Amerikan İş Dünyası ödülleri olarak verilmeye başlanan, 2003 yılında ise uluslararası platforma taşınan ve adındaki “Stevie” ibaresi Yunanca ‘taçlandırılma’ anlamına gelen ödüller, iletişim ve pazarlama alanlarında dünyanın en prestijli ödülleri olarak kabul ediliyor. Bu ödül aynı zamanda tek küresel iletişim ve pazarlama ödülü olma özelliğine sahip. Ödül, iş dünyasından kişi ve kuruluşların topluma katkı ve başarılarını kamuoyuna tanıtmayı amaçlıyor.

Bu sene altıncı kez dağıtılan Stevie Awards’ın ödül töreni 14 Eylül’de New York’ta yapılacak.</p

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.