Akbank Direkt’ten futbolseverlere efsane yolculuk

Kampanya 41? 29! imzası taşıyor.

06.02.2014 - 17:48 | MediaCat

Akbank Direkt’in yeni ürünü “Akbank Direkt Kart”, kredi kartı olmayanlara da tüm online mağazaların kapısını açıyor. Kullanıcılarıyla buluşmasını, “64 yıllık efsane bir yolculuğu tamamlayarak” kutlayan Akbank Direkt Kart, üç çifti, 1950 yılının Türkiye Futbol Takımı’nın iki oyuncusu, Bülent Eken ve Erol Keskin ile birlikte Brezilya’ya VISA sponsorluğunda düzenenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası’na yolluyor.

Kampanyanın yaratıcısı 41? 29!, proje için tarihte biraz geriye gittiklerini söylüyor. Yine Brezilya’da düzenlenen fakat Türkiye Milli Futbol Takımı’nın elemelerde başarılı olmasına rağmen imkânsızlıklar nedeniyle katılamadığı 1950 Dünya Kupası’nın hayal kırıklığından yola çıkan ajans, Türk futbolunun efsanelerine hak ettikleri başarıyı geç de olsa yaşatmak istediğini belirtiyor. Bu fikirle yola çıkan 41? 29!, 1950 kadrosunun yaşayan iki ismini bularak onları 64 yıl sonra Brezilya’ya göndermeye karar verdi.

Kampanya için çekilen reklam filminde 1950 Dünya Kupası’na gitmeye hak kazanan milli takımımızın, elemelerdeki son karşılaşması olan Suriye maçı konu ediliyor. Filmde, destansı mizansenler oluşturularak milli takım oyuncuları kahramanlaştırılıyor. Çok bilinmeyen bu efsanevi maç anlatılırken futbolseverlere umut aşılamak hedefleniyor.

Ajans, projenin devamında Bülent Eken ve Erol Keskin’in profesyonel futbolculuk yılları ve sonrasını kendi ağızlarından anlattıkları kısa belgesellerin de hazırlandığını ifade ediyor. Kampanyanın kazananlarının Dünya Kupası’nı Brezilya’da Bülent Eken ve Erol Keskin’le birlikte izlemesi planlanıyor.

Akbank Direkt Kart’ın kullanıcılarıyla buluşmasını sıra dışı özel bir etkinlikle kutladığının altını çizen Akbank Direkt Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı  Orkun Oğuz, “FIFA Dünya Kupası 64 yıl sonra ilk kez yeniden Brezilya’da düzenleniyor. Biz de, 2014 FIFA Dünya Kupası final maçı için Türkiye’de kampanya düzenleme yetkisi olan tek bankayız. Bununla birlikte, 2014 FIFA Dünya Kupası, B grubu İspanya-Hollanda karşılaşmasına 2 eski milli futbolcumuzla birlikte Akbank Direkt Kart sahiplerinden şanslı üç çifti Brezilya’ya yolluyoruz. Akbank Direkt İnternet veya Akbank Direkt Mobil üzerinden Akbank Direkt Kart yaratan herkese, bir çekiliş hakkı vereceğiz.” dedi ve ekledi “Dünyada ve Türkiye’de mobil teknolojilerinin hızla gelişmesi ile mobilin öneminin giderek artacağını düşünüyoruz. Özellikle mobil bankacılık alanında çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz. Kampanyamızın lansmanını da ilk olarak mobil üzerinden yaparak, kampanyamız henüz başlamadan önce tanıtım filmimizi geçtiğimiz günlerde mobil mecralarda paylaştık.”

Oğuz kampanyanın detaylarını anlattığı açıklamasında; ” 1950 yılında Brezilya’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası’na katılım hakkı kazanan takımın o dönemdeki kadrosundan şu anda sadece iki kişi, Bülent Eken ve Erol Keskin hayatta. Düzenleyeceğimiz çekilişte kazanan üç çift İspanya- Hollanda grup maçına, Bülent Eken ve Erol Keskin ile birlikte gidecek. Böylece, Akbank Direkt 64 yıl önce Dünya Kupası’na katılma hakkı kazanıp katılamamış olan Milli Takım’dan kalan son 2 kişiyi Dünya Kupası’na götürerek yarım kalan yolculuğu tamamlayacak. Bu özel yolculuğu tasarlarken müşterilerimizin de bizlerle bu mutluluğu ve heyecanı yaşamasını istedik. 3 şanslı Akbank Direkt Kart sahibi talihlimiz ve yanlarında seçecekleri birer kişi, iki eski milli futbolcumuzla bu heyecanı birebir yaşayacak”  diye sözlerini sürdürdü.

[youtube]http://youtu.be/KAP9wm_MfR4[/youtube]

[youtube]http://youtu.be/dMlyA7Zp-C8[/youtube]

[youtube]http://youtu.be/p-W5vvJGi7Y[/youtube]

Künye
Müşteri: Akbank
Direkt Bankacılık Satış ve Pazarlama Bölüm Başkanı: Gökay Dede
Akbank Direkt Kanal ve Pazarlama Müdürü: Bilgen Aldan
Akbank Direkt Pazarlama Yöneticisi: Seçil Göker
Dijital Medya ve Topluluk Yönetimi Müdürü: Levent Karabeyoğlu

Ajans: 41? 29!
Ajans Başkanı: Alemşah Öztürk
Yaratıcı Yönetmen: Seren Köroğlu
Yaratıcı Grup Başkanı: İlyas Eralp, Elif Kavalcı
Yaratıcı Grup: Alperen Altınöz, Ahmet Terzioğlu
Sanat Yönetmenleri: Ufuk Çetincan, Emir Anarat, Ercan Nailoğlu, Nilay Oğuz, Esra Bayramoğlu
Yazılım Geliştirme: Alen Dursun, Enis Kılıç
Proje Yöneticisi: Aslı Ergüzel
Ajans Prodüktörü: Ela Meriç
Marka Yöneticisi: Serhat Arapoğlu
Sosyal Medya Direktörü: Onur Cengiz
Sosyal Medya Yöneticileri: Duygu Holat, Erhan Çırak
Prodüksiyon: 2012 Prodüksiyon
Yönetmen: Özer Feyzioğlu
Müzik: Rahman Altın
Post Prodüksiyon: Telesine

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.