Taraftar için eritilen şampiyonluk kupası

Ajax'tan pandemi nedeniyle ayrı kaldığı taraftarına tarihi bir hediye.

17.05.2021 - 17:58 | Sencer Uçar

Taraftarla paylaşılan şampiyonluk kupası

Pandemi nedeniyle boş tribünler önünde oynamak zorunda kaldığı sezonu şampiyon tamamlayan Hollandalı futbol kulübü Ajax, tarihindeki 35’inci lig şampiyonluğunu taraftarıyla benzersiz bir yöntemle, kupayı eritip binlerce parçaya bölerek paylaştı.

Kraliyet Hollanda Futbol Federasyonu’na başvurarak, her yıl Eredivisie şampiyonluk kupasını hazırlayan şirketin bu yıl biri orijinal diğeri replika olmak üzere iki versiyon üretmesini sağlayan kulüp, orijinal kupayı şirkete geri gönderdi ve sezonluk bilet sahiplerini temsilen, kupanın eritilerek 42 bin 390 parçaya bölünmesini istedi. 2 kilo 575 gram ağırlığındaki kupadan elde edilen parçalar kalayla karıştırıldı ve her biri 3,45 gram ağırlığında binlerce yıldız, Ajax taraftarlarına gönderildi.

Taraftarlara yıldızlarla birlikte iletilen mesajda ise “Tarihimizde 35’inci kez Hollanda şampiyonu olduk. Bu kupa sizin. Her şeyden öte, tıpkı eskiden olduğu gibi, şampiyonluğu taraftarımızla birlikte güzelim Amsterdam’da meydanlarda kutlamak isterdik ama bu mümkün değil. Tıpkı neredeyse tüm sezon olduğu gibi yine birbirimizi özlemek zorundayız… Bu kupa kulübün olduğu kadar sizin de kupanız. Bu yüzden her bir kombine sahibine tarihin bir parçasını hediye olarak sunma kararı aldık. Zaferlerimizin parçasısınız. Kulüp sizsiniz. 35’inci şampiyonluk sizin” cümlelerine yer verildi.

Yıldızların hazırlanışını anlatan video ise şöyle:

Kaynak: ESPN, business.ajax.nl

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.