Ajans çalışanlarını mutlu etmenin 14 yolu

Ajans çalışanlarını mutlu etmenin 14 yolu

Advertising Age sektör uzmanlarına, ajans çalışanlarını mutlu etmek için uyguladıkları en zekice ve en inovatif yolları sordu.

08.09.2017 - 09:59 | Tuğba Özögretmen

11. Başka ofisleri de tanıma fırsatı

Globalde varlık gösteren ajanslar için, çalışanlarına diğer ofislerini de tattırmak her iki taraf için de kârlı bir durum olabilir. Örneğin Mindshare, +1 isimli programıyla bunu mümkün kılıyor. Ajans yöneticilerinden Lisa Dallenbach, çalışanların farklı uzmanlar ve liderlerle karşılaşmalarının, vizyonlarını geliştirip ilerleme kat etmelerine yardımcı olduğunu söylüyor. Benzer şekilde Interpublic çatısı altında yer alan Huge da “global kaynak yaratma” programıyla çalışanların altı farklı ülkede yer alan ofisler için proje üretmesine imkân tanıyor.

12. İş dışındaki işler

Kreatifler iş dışında başka projelerle uğraşmayı da sever, öyleyse neden bu işleri in-house hale getirmeyelim? GYK Antler, bir davul üreticisi ve çalışanlar için motor sporları odaklı bir dergiyle el sıkıştı. Ajans yetkilileri, bunların riskli ancak çalışanların ilgi alanlarına hizmet ettiği sürece heyecan verici olduğunu ekliyor.

13. Yeni fırsatlar

Birçok ajans, çalışanlarına, iş ya da başka tutkularını güçlendirecek fırsatlar sunar. Bu, öğle yemeğini renklendiren 35-40 dakikalık bir eğitim (lunch-and-learn) de olabilir, web seminerleri ve eğitim için maddi destek de…

Örneğin PMG, çalışanlarının ilgi duydukları tüm seminerlere katılmaları için onlara imkân sağlıyor. Konferans ücreti, seyahat ve tüm masraflar ajanstan; tek şart ise öğrenilen her şeyi diğer çalışanlarla paylaşmak.

14. Liderlik için

Omnicom Group çatısı altındaki medya ajansı PHD ABD, bir sonraki nesle liderlik fırsatı sunmak için aşağıdan yukarıya doğru yapılandırdığı bir konsey hayata geçirdi. Ajansın CMO’su Annie Griffiths, “Herkesin yaptığı işin eşit oranda önemli olduğu yönünde bir felsefemiz var” diyor ve ekliyor: “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için!”

1 2 3

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.