Airties’a yeni satış ve pazarlama genel müdür yardımcısı

AirTies, tüketici elektroniği pazarında, 15 yılı aşkın satış ve pazarlama deneyimine sahip olan ve kariyerinin son 10 yılında üst düzey yöneticilik yapan...

07.05.2010 - 00:00 | MediaCat

AirTies, tüketici elektroniği pazarında, 15 yılı aşkın satış ve pazarlama deneyimine sahip olan ve kariyerinin son 10 yılında üst düzey yöneticilik yapan Jim Lomax’i Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak ekibine kattı. Son olarak merkezi İngiltere’de bulunan ve dijital yayıncılık alanında çözümler sunan Advanced Digital Broadcast’te Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Lomax, AirTies’ta satış ve pazarlama stratejilerinin geliştirilmesinin yanı sıra dünya genelinde pazar payının artırılmasından sorumlu olacak.     

AirTies’ın, IPTV alanında tüm dünyaya teknoloji ihraç eden bir marka olma hedefine yönelik pazarlama stratejinin yapılandırılmasında görev alacak olan Lomax, şirketin EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) pazarındaki hakimiyetinin genişletilmesine yönelik çalışmalar yürütecek.  
Profesyonel iş hayatına 1995’de Amstrad Plc.’de Satış Direktörü olarak başlayan Lomax, 1998’de EMEA Bölgesi  Satış Müdürü olarak Pace Micro Technology’e transfer oldu.  2002 yılında Grundig’de Satış Direktörü olarak görev alan Lomax, 2004’te şirketin EMEA Bölgesi Satış ve Pazarlama Direktörlüğü’ne getirildi. Grundig’in Global Thomson organizasyonuna entegre olma sürecini yöneten Lomax, şirketin dijital karasal yayın alanında piyasada önemli bir oyuncu olmasını sağlayarak büyük perakende zincirlerinde, 2 yıl boyunca yüzde 50 pazar payının korunmasında aktif rol oynadı. 2004 yılında Grundig’teki görevi ile eş zamanlı olarak, Advanced Digital Broadcast’te Perakende Stratejileri Direktörlüğünü üstlenen Lomax, sırasıyla EMEA Bölgesi Satış Müdürü ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstelenerek, şirketin satış ve pazarlama organizasyonunun yeniden yapılandırılmasının yanı sıra geleceğe yönelik iş stratejilerinin belirlenmesinde önemli rol oynadı.

1962 doğumlu olan Lomax, Bolton Üniversitesi İşletme bölümü mezunu ve halen İngiltere’de yaşıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.