Airbnb ile kapılarınızı mültecilere açın

Airbnb'nin yeni inisiyatifi Open Homes beş yılda 100 bin mülteciye yardım eli uzatmayı hedefliyor.

08.06.2017 - 16:26 | Gönül Hadımlı

Airbnb'nin Çince ismi hayal kırıklığı yarattı

ABD Başkanı Donald Trump’ın müslüman ülkelerin vatandaşlarına getirdiği vize ve ülkeye giriş yasağını takiben mağdurlara destek vererek konuyla ilgili siyasi duruşunu kamuoyuyla paylaşan Airbnb, daha fazla mülteciye daha planlı bir sistemle yardım etmek amacıyla Open Homes isimli bir inisiyatif başlattı.

Şubat ayının başlarında Airbnb’nin üç kurucusunun #WeAccept etiketiyle Twitter üzerinden “Dünyanın her yerinde evlerini kaybeden bireylerin yalnızca kalacak bir yer bulmaları için değil, aynı zamanda saygı görmeleri, iletişim içerisinde olmaları ve bir topluluğun parçası hissedebilmeleri için çalışacağız” şeklindeki açıklamalarıyla anafikri ortaya koyulan Open Homes, önümüzdeki beş yıl içerisinde yardıma ihtiyacı olan 100 bin mülteciye kısa dönemli konaklama imkanı sağlayacak.

Proje kapsamında, mültecilere yardım ve destek için çalışan yedi bağımsız STK’yi aynı çatı altında toplayan Airbnb, gönüllülerin mültecilere evlerinin kapısını açmalarını sağlamak ya da mültecilere kısa dönem için konaklayacak ev tedarik etmek üzere çalışacak. Bugüne kadar dünya çapında 1900 mülteciye konaklama imkanı sunan Airbnb, 65 milyon mültecinin yaşam mücadelesi verdiği dünyada Open Homes platformuyla daha büyük bir fark yaratmayı hedefliyor.

Open Homes’un parçası olmak isteyenler, inisiyatif hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirler.

Kaynak: Fast Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.