Air France’tan Y Kuşağı’na özel havayolu markası

JOON, sonbaharda uçuşlara başlayacak.

26.07.2017 - 16:50 | Arzu Nilay Kocasu

Air France'tan Y Kuşağı'na özel havayolu markası

Fransız havayolları şirketi Air France, hedef kitlesini 18 ila 35 yaşındaki genç profesyonellerin oluşturduğu yeni havayolu markası JOON’u kamuoyuna duyurdu.

“Zevkine düşkün ve hayata bağlı Y Kuşağı’nın her anın tadını çıkarmayı ve kaliteli deneyimlerin hakkını vermeyi bilen üyelerinin kendilerine ilham kaynağı olduğunu” belirten Air France, yeni markasının, yaşam tarzları dijital teknolojiler çevresinde şekillenen hedef kitlesinin ihtiyaç ve arzularını doyuracak şekilde tasarlandığını belirtiyor.

Y Kuşağı‘nın “yaşam tarzı ve ruh hali”ni yansıtması planlanan JOON’un görsel kimliği de markanın dinamik duruşunun yanı sıra gökyüzü, uzay ve seyahatten esinlenerek elektrik mavisi üzerine kurgulanmış. JOON’un kabin memurlarının üniformaları da, aynı şekilde, yeni moda akımlarından ilhamla şekilde hazırlanmış.

Jean-Michel Mathieu’nün CEO’luğunu üstleneceği JOON orta menzil uçuşlarına bu sonbahar, uzun menzil uçuşlarınaysa 2018 yazı itibarıyla başlayacak. Çalışma hayatı her geçen gün daha da mobilleşen ve boş vakitlerini seyahat ederek geçirmeyi tercih eden milenyallerin ülkelerinin sınırlarını aşan ve dijitalleşmiş yaşam tarzlarına hizmet etmek amacıyla hayat bulan JOON’un düşük maliyetli bir havayolu olmayacağını ve Air France’ın ürün ve hizmetlerini yansıtan orijinal ürün ve hizmetler sunacağını da ekleyelim.

Air France, yeni girişimi JOON hakkında detaylı bilgiyi (destinasyonlar, bilet ücretleri ve hizmetler) Eylül 2017’de kamuoyuyla paylaşacak.

Kaynak: Design Taxi, Corporate.airfrance.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.