Advertising Age’in gözünden Women to Watch Türkiye

Bu yıl ikincisi düzenlenen seremoniyi Ann-Christine Diaz kaleme aldı.

16.05.2014 - 14:57 | Ali Kuru

Advertising Age'in gözünden Women to Watch Türkiye

Dünyanın bir numaralı pazarlama iletişimi yayını Advertising Age tarafından 1997′den bu yana düzenlenen ve MediaCat tarafından Türkiye’ye taşınan ‘Women to Watch: Fark Yaratan Kadınlar’ seremonisinin ikincisi 8 Mayıs’ta Swissotel the Bosphorus’ta düzenlendi. Advertising Age editörlerinden Ann-Christine Diaz da gecede MediaCat’in davetlileri arasında yer aldı.

Diaz’ın Advertising Age için kaleme aldığı makalede, seremonide onurlandırılan 15 kadının başarılarına değinilirken, Coca-Cola Entegre Pazarlama İletişimi Müdürü İpek Zeren Süel ve Rabarba Ajans Başkan Yardımcısı ve Kreatif Grup Başkanı Pemra Ataç Açıktan‘ın görüşlerine de yer veriliyor.

Advertising Age'in gözünden Women to Watch Türkiye

Süel, Diaz’ın Coca-Cola’nın Türkiye’deki 50’nci yılını kutlamak için yayınladığı kampanyaya ilişkin sorusunu şöyle yanıtlıyor: “Coca-Cola’nın faaliyet gösterdiği 200’ü aşkın ülke içerisinde marka ismini yerel dile çevirerek kullanan tek ülkeyiz. Türk halkının mutluluk anlayışını ve iyimserliğini tanıdığımızı gösteren bu hareket, bu ulusal unsurların DNA’mızla nasıl kaynaştığının da göstergesi.” Süel, Women to Watch kadınları arasında isminin yer alması konusunda ise, “Heyecanlıyım, büyük onur duyuyorum ve mutluyum. Oğlumuzun, kocamızın ya da iş yerindeki arkadaşlarımızın başarıları ile her zaman onur duyuyoruz fakat kendimizi düşünmeye ya da kendi başarılarımızla onur duymaya çoğu kez zamanımız olmuyor. Bu yüzden bugünün çok özel olduğunu düşünüyorum” diyor.

Advertising Age'in gözünden Women to Watch Türkiye

Aynı zamanda Daniska‘nın kurucusu olan Açıktan ise Diaz’ın çok yönlülüğüne ilişkin sorusuna şu cevabı veriyor: “Her zaman duyulan onurun ‘izleyicisi’ olmayı tercih ediyorum. Sanat yönetmeniyim, güzel sanatlar eğitimi aldım, bir tasarım şirketim ve bir reklamcılık şirketim var. Dolayısı ile elimde gerek tasarım, gerek reklamcılık, gerekse de dijital reklamcılık açısından birçok oyuncak var. Umarım önümüzdeki yıl da böyle geçer ve çok daha fazla oyuncağım olur.”

Diaz’ın Advertising Age için kaleme aldığı makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.