Advertising Age Türkiye seçti: 30 Under 30

İlham veren fikirlerle sektörün geleceğine ışık tutan 30 yaş altı 30 yaratıcı isim.

20.08.2014 - 08:58 | Tuğba Özögretmen

Esra Büyükdoğanay

Art Direktör, Ogilvy & Mather İstanbul

MediaCat - Advertising Age "30 Under 30": Esra Büyükdoğanay

Kariyerinizde en gurur duyduğunuz an:
Bir yıl önce Cannes’da Back to Vinyl işimizle iki Altın Aslan aldık. Medya kategorisinde ödülü almak için sahneye çıktığımızda patronum Stephan Vogel bir sonraki gün de yine aynı sahneye çıkacağımızı, Tasarım Kategorisi’nde de altın alacağımızı söyledi. İşte o an. Bundan büyük mutluluk olamazdı.

Birlikte en çok çalışmak istediğiniz reklamcı:
Kolle Rebbe’nin kreatif direktörü Sascha Hanke’nin işlerini çok beğeniyorum. Onunla ya da Hornbach’ın işlerini yapan Guido Heffels’la çalışmak isterdim.

Hafta sonu olmazsa olmazınız:
Tabii ki kahvaltı. Hatta eşime her defasında “Kahvaltının en kötü yanı bitmesi” derim. Ve çok komikmiş gibi her defasında güleriz.

“Sen iç mimarlık okudun; grafik tasarım, illüstrasyon yapamazsın diyenleri tek tek andım.” Lürzer’s Archive 200 Best Illustrators Worldwide kitabına dahil edilen Esra Büyükdoğanay’ın tek gurur duyduğu an bu değil elbette. Back to Vinyl ve Office Turntable işleri ile bir yıl önce iki Altın Aslanın yanı sıra One Show, ADC ve Epica’dan da birçok ödül toplayan Büyükdoğanay, Ogilvy İstanbul’a katıldıysa da “hâlâ gerçek bir network insanı olarak” Frankfurt ofisi için de çalışıyor.

Ogilvy Frankfurt ofisinde tasarım bölümünün kreatif direktörü Helmut Meyer’le tanışmasını kariyerinin dönüm noktası olarak değerlendiren Büyükdoğanay’ın en büyük hayali ise günün birinde kişisel bir sergi açabilmek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.