MediaCat

Adschool Reklam yazarlığı sertifika programı başlıyor

Reklamın, yazarlığın ve reklam yazarlığının felsefesi ve işçiliği hakkında eğitim verilecek olan Reklam Yazarlığı Sertifika Programına kayıtlar başladı.

Adschool Reklam yazarlığı sertifika programı başlıyor

Reklamın, yazarlığın ve reklam yazarlığının felsefesi ve işçiliği hakkında eğitim verilecek olan Reklam Yazarlığı Sertifika Programına kayıtlar başladı.

05 Haziran tarihinde başlayacak olan program; Kurum, Yazma ve Yazı, Reklam Yazma olmak üzere 3 modülden oluşuyor. Haluk Mesci tarafından tasarlanan programda Nazar Büyüm ve Celil Oker gibi dil ustalarının yanısıra, genç yeteneklerden Alper Pala yer alacak.

Nazar Büyüm program boyunca; Yaratıcılık nedir? “Yaratıcı fikir” nedir? Yaratıcı metinle ilişkisi nedir? Bu ilişki nasıl kurulur? Fikirden metne yolculuk hangi aşamaları aşar? Fikir-mecra ilişkisi var mıdır, varsa nedir, nasıldır? Konu (ürün-hizmet) yaratıcılıkta etkili midir? Basın/TV reklam yazarlığı farklı mıdır? ”Metinde ekonomi” ne demektir? “İyi reklam”, “güzel reklam”, “doğru reklam” nedir? Nasıl ayrılır? sorularının yanıtlarını verecek.

Celil Oker ise programın içeriğini şu şekilde değerlendirdi: “Çalışmanın bu bölümünde “yaratıcılık” kavramıyla bir kez daha hesaplaştıktan sonra, yazılı iletişimin reklamcıya sunduğu olanakları araştırmaya çalışacağız. İnsanoğlunun hayatı kavramak ve ders çıkarmak için yüzyıllardır birbirine anlattığı “hikayelerin” temelindeki ana yapıları, modern hikayelere taşınan yönleriyle tanımaya ve kullanmaya girişeceğiz. Yazının yazandan bağımsız olarak varlığının bilincine varmaya, kime yazdığımızın yazıyı nasıl etkilediğini çözümlemeye ve “nasıl” söylediğimizin “ne” söylediğimiz üzerindeki etkilerini denetim altına almaya uğraşacağız. Bütün bunları yazan reklamcıya ulaşmanın tek yolu olan yazarak yapacağız.”

Sertifika programı haftada 3 gün olmak üzere 4 hafta boyunca, 19.00 – 21.30 saatleri arasında Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü’nde uygulanacak.

Program hakkında bilgi için:

www.adschool.bilgi.edu.tr

Alev İnam, alev@rv.org.tr

0 212 243 93 53

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.