MediaCat

Adımların adımlarımız, Cumhuriyet kanatlarımız

Garanti BBVA’nın 29 Ekim reklamı yayında.

Adımların adımlarımız, Cumhuriyet kanatlarımız

Garanti BBVA bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı, Cumhuriyet kurulurken Mustafa Kemal Atatürk ve Türk halkının bir ülkeyi omuz omuza vererek yeniden ayağa kaldırmasından ilham alan reklam filmiyle kutluyor.

Cumhuriyet’in kuruluş hikâyesinin zeybek oyunuyla sembolize edildiği Alametifarika imzalı filmde Türkiye’yi oluşturan yüzler Atatürk’ün etrafında birleşiyor. Atatürk’ü zeybek oynarken gördüğümüz filmde farklı kesimden ve yaştan yüzler Atatürk’e eşlik ederek, “Daima izindeyiz” mesajı veriliyor. Seslendirmesini Halit Ergenç’in üstlendiği filmde Atatürk’ü Mustafa Preşeva canlandırıyor.

Filmde rol alan oyuncular, hikâyenin ruhunu yansıtabilmek adına Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden seçildi. Dedeyi canlandıran Güngör Aydın ve köylü teyze Nilüfer Tekin Aydın’dan, şehirli kadın Merve Tekin İstanbul, genç erkek karakteri Göktuğ Burkan Edirne’den gelirken, çocuk oyuncu Poyraz Efe Taşar prodüksiyona İzmir’den katıldı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.