AdAge sektörün en iyi ajanslarını açıkladı

2016 Agency A-List yayınlandı.

02.02.2016 - 16:50 | Sultan Öncü Arslanoğlu

AdAge sektörün en iyi ajanslarını açıkladı

Akıllı markaların 30 saniyelik sevimli reklam spotlarından çok daha fazlasını aradıkları günümüz sektör anlayışında ajanslar başarılı olmak için hem yaratıcılığı hem de iş stratejisini gözeten işler ortaya koymak zorunda.

İş yapış biçimlerine hem yaratıcılığı hem de stratejiyi katarak sektörün en iyileri mertebesine ulaşanları belirleyen AdAge’in geleneksel A-List’inin zirvesine en son oturan ajans, bir önceki yılın altıncısı Droga5. Eski lider R/GA ise bir sıra gerileyerek ikinci sırada yer alıyor.

İşte, Advertising Age’e göre, 2015’in en başarılı 10 reklam ajansı…

Yılın Ajansı: Droga5

AdAge’e göre 2015’in en başarılı ajansı Droga5’a göre ajansın en büyük başarısı -bazen abartarak da olsa- “önemsemek”. AdAge tarafından Yılın Yaratıcı Ajansı ve AdAge Yılın Ajansı seçilen ajans 2015 yılını cirosunu yüzde 62 oranında artırarak 126 milyon dolarlık bir gelirle kapattı. Dolayısıyla, kuruluşundan bu yana her yıl en az yüzde 31’lik bir büyüme oranı yakalayan Droga5 için 2015 bereketli geçmiş gözüküyor.

Reklam kampanyalarında daha çok üç boyutlu algıya yönelik ve daha deneysel fikirler peşinde koşan, bir anlamda pop kültürün temalarına bağlı kalmaktansa onu değiştirme hatta yeniden yaratma amacı güden ajansın Under Armour için hazırladığı “I Will What I Want” geçen yılı pek çok ödülle kapatarak AdAge tarafından da en iyi tasarlanmış fikirler arasında gösterilmeyi de başardı.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.