Ada Konseyi Twitter gündeminde

2 Haziran’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

03.06.2014 - 17:36 | MediaCat

Pazartesilerin vazgeçilmezi Survivor, bu Pazartesi günkü yayını ile açık ara günü birinci sırada kapattı. Cumartesi günkü yayına Turabi ve Akın’ın kavgası damga vururken, Pazartesi günü SMS oylaması sonucu Akın’ın yarışmaya veda etmesi Sosyal TV izleyicileri arasında büyük yankı yarattı.  İzleyiciler “Akın gitti #survivor bitti, ve unutmayalım adamlığıyla gitti.” gibi yorumlar yaptı. Tolga Karel’in Turabi ile karşılaşıp diskalifiye olduğu an Sosyal TV izleyicileri arasında sıkça paylaşıldı.

Game of Thrones sezon arası verdikten sonra ekranlara döndüğü yayın gününde “Müziğini bile özlemişim” diyen izleyicilerinin parmak uçlarında ikincilikle kutladı. Diziye üretilen içeriklerin yüzde 69’u özgün içerikken sadece yüzde 12’si Retweeted içerikti, bu da yabancı diziler içerisinde en çok özgün içerik üretilen dizi olarak Game of Thrones’u öne çıkarttı. Sevdikleri bir başka karakteri daha kaybeden Sosyal TV izleyiciler “Hala çıkamadım etkisinden ya nasıl bir sahneydi gitti sevdiğim” ve “Kadınla birlikte bende çığlığı bastım böyle ölüm sahnesi mi olur!” gibi yorumları sıkça paylaştı. Game of Thrones izleyicileri gece boyunca parmaklarını #oberynmartell, #themountainandtheviper, #gameofthronesun, #tyrionlannister, #ripoberynmartell, #princeoberynmartell, , #trialbycombat, #demthrones ve #sibelkekilli etiketlerinden ayıramadı.

Bir Pazartesi klasiği olan Karadayı güçlü rakiplerinin ardından günü Sosyal TV’de üçüncü olarak kapattı. “#kaderdediğin olacak olan değil olmuş olandır…” diyerek yeni bölümü izlemeye başlayan Sosyal TV izleyicileri Mahir ve Feride’den bahsederken Osman ile Songül’den de bahsetmeyi ihmal etmedi. “Siz ne kadar haklı, ne kadar iyi olursanız olun; Vicdanı engelli bir insanı, o istemeden ikna edemezsiniz.” alıntısı izleyiciler arasında sıkça paylaşıldı.

Sosyal TV izleyicisinin sabah haberleri için kaynağı İrfan Değirmenci ile Günaydın bu haftayı da ilk beşte dördüncü sırayı alarak açtı.

Pazartesi günü beşinci sırada ise TRT1’in sevilen dizisi Beni Böyle Sev vardı. İzleyicilerinin “En romantik aşkların dizisi” ilan ettiği dizide Furkan ve Seda’nın evliliklerini gizleyip gizleyemeyecekleri merak edilen noktalardan biri olurken “Bir dizinin özeti bile bu kadar mı keyifle izlenir. Özetini bile kaçırmam bu dizinin” yorumları yapıldı.

 

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 2 Haziran 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.