Acun’dan önemli açıklama

Acun Ilıcalı tanıtıcı reklamını yaptığı Fırsat ürünü sitesiyle ilgili önemli bir açıklama yaptı.

14.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Hazırladığı programlarla rating listelerinin tepesinde yer alan Acun Medya, reklamverenlerin yoğun talepleriyle karşılaşıyor. Bu yüzden programlarına tanıtıcı reklam da alan Ilıcalı , tanıttığı bir ürünle ilgili açıklama yaptı.

Fırsat ürünü adlı web sitesi, sitedeki indirim haberlerini Acun Medya programlarında Acun Ilıcalı’nın sunumuyla duyurmuştu. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre bu tanıtıcı reklam çalışmasıyla ilgili söz konusu firmanın tüketicileri yanıltan çalışmaları saptandı ve banka hesapları durdurulup çalışmaları hakkında inceleme başlatıldı.

Acun Medya’nın konuyla ilgili açıklaması:

Acun Medya’da programda tanıtımına yer verdiği firmayla ilgili şu açıklamayı yaptı: 

"Reklam kampanyası çerçevesinde Acun Medya aracılığı ile de reklam vermiş olan fırsat ürünü sitesi ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Sitenin tanıtımını yapan kuruluşlardan biri olarak hukuki bir sorumluluğumuz olmamasına rağmen konunun takipçisi olacağımızı ve tüm gelişmeleri paylaşacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz."

ACUN’LA REKLAM YAPTI AMA ÜRÜNLERİ TESLİM ETMEDİ

Acun Ilıcalı’nın programında reklamını yaptığı fırsatürünü.com adlı site, birçok ürünü normal değerinden çok ucuza sattığını söyledi, 5 milyon liralık sipariş topladı. Ancak ürünleri 1 ay sonra vermeyi taahhüt edince şüphe uyandırdı. Şirketin merkezi de ‘Bir masa bir kasa’ tarifine uyunca şüpheler arttı…

Acun Ilıcalı’nın “güvenilir imajını” ve marka değerini kullanan fırsatürünü.com adlı internetten alışveriş sitesi, birçok ürünü normal değerinden çok daha ucuza satacağını taahhüt edince adeta sipariş patlaması yaşadı.

Ilıcalı’nın programında reklam yayınlandıktan sonra siteye alıcı ilgisi arttı. 3.5 saatte toplam sipariş sayısı 4 bin 435’e ulaştı ve şirket ilk anda 1 milyon 660 TL’lik satış yaptı. Bu rakam 24 saatin sonunda ise 4 milyon 823 bin TL’lik siparişe ulaştı. Ürünlerin bazılarının 1 ay sonra teslim edileceğini anlayan bazı kişiler siparişlerini iptal etmek istedi. Ancak siteye girdiklerinde iptal butonunun aktif olmadığını fark edip telaşlandılar ve dolandırıldıkları şüphesine kapıldılar.

Sosyal medyada da şirketin “yeni bir saadet zinciri” olduğu iddiaları sıkca telaffuz edilince birçok kişi savcılıklara başvurarak dolandırıldıkları yönünde şikâyette bulundu. Şirketin fırsat ürünleri arasında, ABD’de geçen hafta tanıtımı yapılan ve henüz fiyatı bile belli olmayan sadece 199 dolarlık ön siparişi kabul edilen iPhone 4S’ler de bulunuyor. Sitede yer verilen rakama göre, toplam 5 bin adet getirilen iPhone 4S’ler 2 bin 199 TL’den satılacak.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.