ABD medya harcamaları herşeye rağmen düştü

Genellikle Amerika reklamcılık endüstrisinden her sene iyi gelmesi beklenen rakamlar bu sene pek de iyi değil...

05.11.2008 - 11:25 | MediaCat

Genellikle Amerika reklamcılık endüstrisinden her sene iyi gelmesi beklenen rakamlar bu sene pek de iyi değil. 2008 yılı içerisinde televizyon yayıncılık harcamaları oldukça düşüş gösterdi.

Amerikan medya harcamaları seçimlere ve olimpiyatlara rağmen büyük düşüş gösterdi…

TNS Media Intelligence tarafından yayınlanan bir rapora göre, ABD medya spektrumu yıl içerisinde 30 Ağustos tarihine kadar yüzde 1.3 düşüş gösterdi. Eğer politik harcamalar sayılmazsa, tablonun daha da kötü olduğu görülüyor. Düşüşün yüzde 1.6’ya geleceği -331 milyon dolar daha eksik- görülüyor.

Bu arada Advertising Age’in bir ara hesapladığı Pekin Olimpiyatları için yapılan harcamalar da çıkarılırsa, 8 ay için hesaplanan düşüş yüzde 2.4 yani 89.4 milyar dolar olarak hesap ediliyor.

Yerel televiyon yayıncısı ise en büyük kaybeden durumunda.

Televizyon Reklam Bürosu, bu sene yaşanacak düşüşün, 1970’lerde yaşanan yüzde 1.5’lik düşüşten daha büyük olacağını öngörmekte.

Televizyon Reklam Büro’su Başkan Yardımcısı Jack Poor, ‘alışık olduğumuz büyüme rakamlarını bu sene göremiyoruz’ dedi. Diğer faktörlerin yani ekonominin baş aşağı dönmesinin büyük etkisi olduğunu ve otomotiv, telekom ve perakende sektöründe zayıflama olduğunu kaydetti.

Kaynak:Warc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.