Aydın Doğan’a Altın Victoria Ödülü

Alman Dergi Yayıncıları Birliği, Altın Victoria Ödülü'ne Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ı

05.11.2008 - 10:44 | MediaCat

Alman Dergi Yayıncıları Birliği, Altın Victoria Ödülü’ne Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan’ı layık gördü.

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, entegrasyon ve Türk-Alman dostluğu alanlarındaki hizmetlerinden dolayı, Alman Dergi Yayıncıları Birliği tarafından Altın Victoria (Goldene Victoria) ödülüne layık görüldü. Ödül Aydın Doğan’a Almanya İçişleri Bakanı Wolfgang Schaeuble tarafından 17 Kasım’da düzenlenecek yayıncılar gecesinde törenle verilecek.

Aydın Doğan, Alman Dergi Yayıncıları Birliği (VDZ) tarafından entegrasyon ve Türk-Alman dostluğu alanlarındaki olağanüstü çabaları nedeniyle Altın Victoria Ödülü’ne layık görüldü. Ödül töreni, 17 Kasım 2008 tarihinde medya, siyaset, ekonomi ile toplumun önde gelen kişilerin aralarında bulunduğu yaklaşık 1000 seçkin davetlinin katılacağı Berlin’de düzenlenecek Yayıncılar Gecesi’nde (Publishers Night) gerçekleşecek. Ödülü, Aydın Doğan’a Almanya İçişleri Bakanı Wolfgang Schaeuble tarafından törenle verilecek.

Aydın Doğan’ın, son olarak 2008 Avrupa Şampiyonası sırasında Türkiye-Almanya arasında oynanan yarı final maçında Alman yayıncılarla birlikte yayınladığı ortak mesajlar, büyük yankı uyandırdı ve geniş kitleler tarafından takdirle karşılandı. VDZ Başkanı Dr. Hubert Burda, “Avrupa Futbol Şampiyonası sırasında Türk ile Alman taraftarların arasında dostane bir atmosfer oluşmasında, Türk medyasının temkinli haberciliğinin önemli bir katkısı olmuştur. Bu da, toplumumuzda entegrasyonun nasıl başarılabileceğini gösteren büyük bir fırsat oldu” dedi.

8 ulusal günlük gazete, 24 dergi ve 3 büyük televizyon kanalı sahibi olan Aydın Doğan, Almanya’da yayınlanan gazeteleri aracılığıyla yıllardır Türk-Alman dostluğuna büyük katkı sağlamaktadır. Hürriyet Gazetesi ayrıca, Haziran 2001 tarihinde ‘Hürriyet Europa’ adıyla, Nisan 2007’den bu yana, ‘Young Hürriyet’ adıyla haftalık Almanca gençlik ilavesi yayınlamaktadır.

Hubert Burda, “Doğan Grubu’nun yayıncılık anlayışı ve Avrupa’ya yönelik dostane bakış açısı, asimilasyon yerine entegrasyon için muhteşem bir örnektir. Bütün medya olarak bizler bu anlayışı bu şekilde daha ileriye taşırsak, o zaman bu ülkede entegrasyonun iyi bir şansı olacaktır” diye konuştu.

HELMUT KOHL’E DE VERİLMİŞTİ

Goldene Victoria Ödülü Alman Dergi Yayıncıları Birliği (VDZ) tarafından alanında başarılı işletme yöneticilerine, Alman ekonomisine önemli katkıda bulunan kişiler ile farklı alanlarda başarılı şahsiyetlere verilmektedir.

İlk kez 2002 yılında verildi

Daha önce ‘yılın işverenleri’ dalında dönemin Alman Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Kai Uwe Ricke, BMW yöneticisi Helmut Panke, Tchibo yöneticisi Dieter Ammer, Lufthansa’nın yöneticisi Wolfgang Mayrhuber, Evonik Industrie şirketinin yöneticisi Werner Müller bu ödüle layık görüldü.

2006 yılında Almanya’nın eski ünlü futbolcusu ve Alman milli takımının eski Teknik Direktörü Franz Beckenbauer ve 2007 yılında da Almanya’nın 16 yılı aşkın başbakanlığını yapan Helmut Kohl’e ‘Onur Victoria’ ödülü verildi.

Bu yıl, çalışmalarıyla Almanya’daki uyuma yaptığı katkılarından dolayı Doğan Holding Başkanı Aydın Doğan’a Altın Victoria Ödülü verilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.