5 bekleniyordu, 4,5 çıktı!

iPhone'un yeni modeli 4S, Apple'ın CEO’su Tim Cook’un yaptığı basın toplantısında tanıtıldı.

05.10.2011 - 00:00 | MediaCat

iPhone’un yeni modeli 4S, Apple’ın CEO’su Tim Cook’un yaptığı basın toplantısında tanıtıldı. iPhone 5’in bu toplantıda tanıtılacağını düşünen teknoloji tutkunları ise biraz daha beklemek zorunda kaldı.

iPhone 4S, önceki iPhone modeline göre iki kat daha hızlı olan çift çekirdekli A5 işlemci ve 7 kata kadar daha hızlı grafik performansı sağlıyor. Yüksek çözünürlüklü Retina Display ekran teknolojisinin de bulunduğu 4S, indirmede 14.4 mbps’ye kadar HSDPA bağlantı hızına sahip. iPhone 4 ile 4Smodelleri arasında kasa tasarımı olaraksa bir fark bulunmuyor.

Yeni iPhone 4S’te kamera çözünürlüğü de 8MP’e yükseltilmiş. Hibrit IR filtresi olarak adlandırılan yeni teknolojiyle parlaklık ve renk performansının da yükseltildiği belirtilen iPhone 4S’te flaş da var.

Aralıkta Türkiye’ye gelebilir

Apple, 14 Ekim’de ABD, Japonya, İngiltere, Kanada, Avustralya, Fransa ve Almanya’da satışa çıkaracağı 4S’te fiyatı kırdı. 16 GB’lik modeli 199 $, 32 GB’lik modeli 299 $’a, yeni eklenen 64 GB’lik model 399 $’a satılacak. 4S, 28 Ekim’de 22 ülkede daha satışa çıkacak. Cihazın Aralık’ta 70 ülkeyle birlikte Türk tüketicisiyle de buluşması bekleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.