MediaCat

41. Grafik Tasarım Sergisi’ne başvurular başladı

Aralık ayında ziyarete açılacak sergiye son katılım tarihi 16 Eylül.

41. Grafik Tasarım Sergisi’ne başvurular başladı

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) tarafından düzenlenen Grafik Tasarım Sergisi 41’inci kez katılımcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Aralık ayında Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyaretçilerini kabul etmeye başlayacak olan sergiye erken katılım için son gün 19 Ağustos, son katılım tarihi ise 16 Eylül olarak belirlendi. Sergiye başvuracak işlerde ise Eylül 2021’den sonra üretilmiş olması şartı aranacak.

Bu yıl Kurukahveci Mehmet Efendi ana sponsorluğunda düzenlenen sergide, yeni eklenen Sosyal Medya Gönderi-Hikâye Tasarımı ve Mobil Uygulama Tasarımı ile birlikte 24 kategori yer alıyor. Serginin görsel kimlik tasarımı, geçtiğimiz yıl Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü’nü kazanan Seda Yüksel’in imzasını taşıyor.

41. Grafik Tasarım Yarışması’nda bu yıl GMK Ödülleri ve Öğrenci Projeleri Seçici Kurullarının yanı sıra Dijital İşler Seçici Kurulu da bulunuyor. GMK Ödülleri Seçici Kurulu Deniz Marlalı, Koray Doyran, Ömür Kula Çapan, Pemra Ataç, Salih Küçükağa, Uğurcan Ataoğlu ve Yiğit Karagöz’den; Öğrenci Projeleri Seçici Kurulu Aksel Ceylan, Murat Dorkip ve Gizem Kara’dan; sergiye bu yıl eklenen ve yıl içinde gerçekleştirilmiş dijital işlerin değerlendirileceği Dijital Projeler Seçici Kurulu ise Alaa Alnuaimi, Burcu Dayanıklı ve Serhan Acar’dan oluşuyor.

Sergi kapsamında GMK ödüllerinin yanı sıra Bikem Özsunay Vakfı Yılın Öğrenci Projesi Ödülü, Emin Barın Logotayp Ödülü, İhap Hulusi Afiş Ödülü, Sait Maden Tipografi Ödülü, TÜYAP Kitap Kapağı Ödülü ve Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü de ilgili kurum ve kuruluşların uzun yıllardır süregelen katkılarıyla verilmeye devam ediyor.

GMK üyesi olma koşulu aranmaksızın tüm grafik tasarımcıların başvurabileceği sergiye ilişkin ayrıntılı bilgi ve başvuru için sergi.gmk.org.tr adresini ziyaret edebilir, bir önceki yılın arşivine sergi.gmk.org.tr/40 üzerinden erişebilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.