3M’den sanat öğrencilerine destek

3M, Mengerler Ticaret Türk Anonim Şirketi Mercedes-Benz Türk A.Ş.’de 'Renkler ve Tamir Sanatı' isimli sosyal sorumluluk projesine sponsor oldu.

23.01.2012 - 00:00 | MediaCat

3M, Mengerler Ticaret Türk Anonim Şirketi Mercedes-Benz Türk A.Ş.’de ‘Renkler ve Tamir Sanatı’ isimli sosyal sorumluluk projesine sponsor oldu.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Profesör Mahmut Bozkurt ve Yardımcı Doçent Murat Mete Ağyar önderliğinde sekiz öğrenci tarafından gerçekleştirilen projede, genç ressamlar gelenekselin dışına çıkarak non-figüratif ve op-art sanatını birleştirerek Mengerler Kaporta ve Boya Merkezi’nin çalışma ve otomobil aktif araç kabul alanına renk verdi.

Öğrenciler, yanılsamayı ön planda tutan geometrik sanat akımı op-art ile figürsüz ifadeyi gerçekleştiren doğa görüntülerine bağlı olmayan non-figüratif sanat akımını 27 gün süren çalışmaları ile birleştirerek özgürlüklerini duvara taşıdı.

MSGSÜ öğrencilerinin, Mengerler’in Kaporta ve Boya Merkezi’ni geleneksel resmin dışına çıkarak renklendirdiği projeye verdiği destek ile ödül alan 3M’nin Kıdemli Pazarlama Koordinatörü Onur Eraslan “Oto tamir ve boya aslında bir sanattır,  ‘Renkler ve Tamir Sanatı’ isimli bu proje de öğrencilerin yaratıcı özelliklerini özgürce gösterebilecekleri bir platform oluşturmayı hedefliyordu. 3M olarak öğrencilerin kendilerini ifade edebilecekleri bir platforma sponsor olarak onların yanında olduğumuzu göstermek istedik” dedi.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.