31. Pınar resim yarışması başlıyor

Tam 31 yıldır çocukların resimle yaratıcılıklarını sergileyebilmelerini sağlayan Pınar Resim Yarışması, bu yıl “Haydi Hayallerimizi Çizelim” temasıyla başlıyor. Pınar Resim Yarışması’nda bu yıl da yüzbinlerce ilköğretim öğrencisi hayallerini resimlerine yansıtacak.

22.02.2012 - 00:00 | MediaCat

Pınar’ın bu yıl 31. yaşını kutlayan Pınar Resim Yarışması başlıyor. İlköğretim öğrencilerine resim sanatını sevdiren ve yetenekli çocukların kendilerini geliştirmelerine imkan veren Pınar Resim Yarışması’nın bu yılki konusu “Haydi Hayallerimizi Çizelim”. Yarışmaya katılan çocuklar bu yıl hayallerini tuvallerine taşıyacak.

Türkiye’deki bütün ilköğretim öğrencilerinin katılımına açık olan Pınar Resim Yarışması’nda jüri değerlendirmesi sonucu seçilecek toplam 23 öğrenci birer dizüstü bilgisayar ile Pınar Sanat Haftası etkinliğine katılım hakkı kazanacak. Ayrıca yarışmaya en fazla resim gönderen 10 okula da 10 tane masaüstü bilgisayar hediye edilecek.

Ressam Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ve ekibi yönetiminde düzenlenen ve Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden ilk üçe giren öğrencilerle, KKTC ve Almanya’dan birinci seçilen öğrencilerin katılacağı 7. Pınar Sanat Haftası, 11 – 15 Haziran tarihlerinde düzenlenecek. Sanat Haftası’nda öğrenciler, Pınar’ın hediyesi olan profesyonel resim malzemelerini kullanma şansı yakalayarak resim sanatına dair geniş bilgi edinebilecek. Sanat Haftası’nın atölye çalışmalarına katılan tüm öğrencilere katılım sertifikası verilecek. Pınar Sanat Haftası boyunca öğrenciler, düzenlenen gezilerle şehrin tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tanışma fırsatı yakalayacak.
Pınar Sanat Haftası’na katılan 23 öğrenci arasında Ressam Prof. Hüsamettin Koçan’ın belirleyeceği 1 öğrenciye de bir yıllık eğitim öğretim bursu verilecek.

Her okul ve öğrencinin istediği sayıda resim ile katılabileceği yarışmada son başvuru tarihi 22 Nisan. Resimler Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş. PK: 34775 İstanbul veya Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş. – Yukarı Dudullu Mahallesi Kürkçüler Cad. Kanuni Sokak No:4 Dudullu – İstanbul adresine gönderilebiliyor. Yarışmanın sonuçları 28 Mayıs’tan itibaren www.pinar.com.tr internet sitesinde yayınlanacak.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.