30 bin beyzbol topuyla geleceğe mektup

Amazon Prime Video, beyzbolun erkek sporu olduğuna dair önyargıyı kırmak için sahada.

12.08.2022 - 14:37 | Sencer Uçar

30 bin beyzbol topuyla geleceğe mektup

İkinci Dünya Savaşı döneminde profesyonel beyzbol oynayan kadınların başarılarını anlatan 1992 yapımı A League of Their Own filminin dizi uyarlamasını seyirciyle buluşturan Amazon Prime Video, beyzbolun erkek sporu olduğuna dair önyargıyı 30 bin beyzbol topuyla yazılan mektupla kırıyor.

Los Angeles Valley College kampüsündeki Monarch stadyumundaki organizasyonda aralarında A League of Their Own’a ilham veren kadınlardan 95 yaşındaki eski beyzbol oyuncusu Maybelle Blair, oyuncu Abbi Jacobson, softbol sporcuları Haley Cruse Mitchell, Rachel Garcia, Paige Halstead, Atlantik Ligi’nde sahaya çıkan ilk kadın beyzbolcu Kelsie Whitmore, olimpik sporcular Amy Rodriguez, Illona Maher, Tamrya Mensah Stock, Ibtihaj Muhammad, jimnastikçi Katelyn Ohashi, Harlem Globetrotters’ın eski oyuncusu Crissa Jackson, kaykaycı Mariah Duran, koşucu Alysia Montaño, snowboardcu Brenna Huckaby, UFC’den Mackenzie Dern ve ilk non-binary WBNA oyuncusu Layshia Clarendon’ın da olduğu isimler yer aldı.

Geleceğin beyzbolcularının mektubu şöyle:

Sevgili Gelecek,

Bu mektup, beyzbolun herkesi kapsadığı bir gelecek inşa edeceğimizin taahhüdü olarak, yeni neslin beyzbolcu kızları tarafından yazıldı.

Bizden önce yolu açanlara saygıyla, kadınların bu oyunu oynadığı için kutlandığı ve takdir edildiği bir gelecek kurma sözü veriyoruz.

Tutkumuz engelleri aşmamızı sağlayacak; terli ve tozlu formalarımız her maçta ortaya koyduğumuz gayretin kanıtı olacak.

Aldığımız her sayı turu, her vuruş bizi hedefimize daha da yakınlaştıracak.

Bu beyzbol topları toptan daha fazlası. Bizim sıkı çalışmamızı ve hayallerimizi temsilen bu mektuba dönüşüyor.

Kızlar

KÜNYE

  • Reklamveren: Amazon Prime Video
  • Reklam Ajansı: Newhouse Agency
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.