21. Kristal Elma’da ödüller sahiplerini buldu

21. Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Galatasaray Adası'nda düzenlenen görkemli bir ödül töreniyle sahiplerini buldu. Bu yıl...

17.06.2009 - 01:05 | MediaCat

21. Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Galatasaray Adası’nda düzenlenen görkemli bir ödül töreniyle sahiplerini buldu. Bu yıl 1130 eserin 82 farklı kategoride yarıştığı organizasyonun sunuculuğunu Bay J ve Geveze yaptı.Reklamcılar Derneği Başkanı Yiğit Şardan ve Ogilvy Türkiye Ülke Başkanı Aytül Özkan’ın açılış konuşmasını yaptığı yarışmada Reklamveren Özel Ödülü Cem Boyner’e verildi. Jüri başkanı Hakkı Mısırlıoğlu’nun rahatsızlığı sebebiyle katılamadığı gecede, üç ajans büyük ödülün sahibi oldu:

Basın Dalında Büyük Ödül

Markom Leo Burnett / Max Factor / False Lash Effect Mascara

Televizyon Dalında Büyük Ödül

Rafineri / Hürriyet / Hürriyet Aile İçi Şiddet

Çok Mecralı Kampanya Dalında Büyük Ödül

Grey İstanbul / Greenpeace / Greenpeace ‘Seyfi Solukal’

Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması sektörel yaratıcılık ölçütlerini oluştururken ajansların tanınırlığını artırarak firmaların ajans seçiminde bir kıstas olmayı sürdürüyor. Hem ajanslara hem de reklam verenlere yaratma cesaretinin gelişmesine büyük katkı sağlayan Kristal Elma Ödülleri’nin bu yılki Ana Seçici Kurulu başkanlığını Hakkı Mısırlıoğlu –Ultra üstlendi. Kurulun diğer üyeleri ise; Barış Akbaş – Hep, Demir Karpat Polat – DDB & Co, Elif Önay – FCB Draft, Gökhan Atasoy – Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi, Güngör Türkömer – Tayfa, Haluk Erkmen – Manajans JWT, İlkay Gürpınar – TBWAİstanbul, Kayhan Yavuz – Klan, Memed Erdener – Y&R/Reklamevi, Ayşe Bali – Rafineri , Tibet Sanlıman – Ogilvy&Mather, Tuğbay Bilbay – Grey, Uğur Çakır – McCann Erickson ve Yaşar Akbaş’dan – Markom Leo Burnett oluştu. Ana kurul yanında oluşturulan özel kurullarla toplam jüri sayısı 50’ye ulaştı.

21. Kristal Elma’da kazananların tam listesi için tıklayınız

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.