2020’yi sevmek için bir sebep

ABD'li restoran zinciri, menüsüne yeni eklediği bir yemeğin 2020'nin tüm dertlerini unutturacağı iddiasında.

24.08.2020 - 11:12 | Arzu Nilay Kocasu

2020 epey kötü geçiyor ve işler önümüzdeki aylarda da düzelecek gibi değil. Peki ya tüm dertleri unutturacak bir gelişme yaşansaydı, 2020’nin kötü hatıralarını hafızalardan silip bu yılı, yılların en iyisi kılabilir miydi?

Ocak ayında menülerine dahil ettikleri carne asada’nın zorlu geçen 2020’yi çok daha tahammül edilebilir bir yıla dönüştürecek kadar lezzetli olduğunu düşünen Cafe Rio Mexican Grill, iddiasını carne asada sayesinde 2020’nin yılların en iyisi olduğunu söyleyecek kadar ileriye götürdüğü bir reklam filmi yayınladı.

ABD’li Oyuncu Regan Burns ve ailesinin yer aldıkları Funworks imzalı 60 saniyelik film, Burns Ailesi’nin her ayı ayrı bir felaketle geçen 2020’ye Cafe Rio’nun carne asada’sıyla nasıl tutunduklarını anlatıyor.

Kampanyayı hazırlarken empati kurmayı ihmal etmemeleri gerektiğini bildiklerini söyleyen Funworks Kurucu Ortağı ve CCO’su Craig Mangan, bazı markaların hassasiyet ve empati içeren kampanyaların muhakkak ciddi bir tonda olması gerektiği yanılgısına düştüklerini söylüyor. Bir insanın içinde bulunduğu durumu gerçekten anlamanın en iyi yollarından birinin o durumun mizahını yapabilmek olduğunu söyleyen Mangan kampanyanın yaratmasını hedefledikleri etkiyi şöyle özetliyor:

“Carne asada’nın geri dönüşünün 2020’deki tüm gelişmeleri bir anda gölgede bırakabileceği fikri o kadar gülünç ki insanlar bu şakaya dahil olabiliyor ve böylelikle anlaşıldıklarını hissediyorlar.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Cafe Rio Mexican Grill
  • Reklam Ajansı: Funworks
Kaynak: Muse

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.