MediaCat

Taylan Yapıcı’ya göre 2018’in en iyileri

Sektörün önde gelenleri 2018’in en yaratıcı işlerini seçiyor.

Taylan Yapıcı’ya göre 2018’in en iyileri

2013 yılından bu yana sürdürdüğümüz, sektörünün önde gelen isimlerine -mecra gözetmeksizin- yılın kendileri için favori reklamlarını sorduğumuz “Yılın en iyi reklamları” serimiz Saatchi&Saatchi Kreatif Direktörü Utkan Emre Başar, Publicis İstanbul Kreatif Direktörü Duygu Yegül, Serdesin Baş Fikir Esnafı ve Patronu Serhat Bayram, Alametifarika ECD’si Ozan Özüm Özbey ve TBWA\Istanbul Kreatif Grup Yöneticisi Ufuk Işık‘ın ardından BLAB Kurucusu ve Kreatif Direktörü Taylan Yapıcı ile devam ediyor.

Bu sene listesinde reklam filmleri yerine tek bir fikre yer veren Taylan Yapıcı’nın seçimine bir de çağrı eşlik ediyor.

İşte, Taylan Yapıcı’ya göre “Yılın fikri”…

Petition To Change Batman Province Border

Ben bu aralar saf yaratıcılık konusuna, saf yaratıcılığa ulaşmak için nasıl bir ekosistem kurmak gerektiği konusuna kafayı takmış durumdayım. Bin senedir aynı iş yapış biçimine sahip olan bir sektör reklamcılık. Fikir bulunur, sunulur, geribildirimlere göre elden geçirilir, bütçenin el verdiği oranda -çoğu zaman ajansın ekstra çabalarıyla harikalar yaratarak- uygulanır. Maalesef hepimizin içine doğduğu bu süreç fikrin saflığını korumak ya da saflaşmasını sağlamak için tasarlanmamış. Bunu cebimize koyalım, üstüne de yeni medya sayesinde sadece ajansların değil, gerekli teknolojik donanıma sahip herkesin fikrini kitlelere ulaştırma şansı olduğunu ekleyelim.

Ekledik mi?

Eklediysek reklam ajanslarının rakibinin sadece reklam ajansları değil, iyi bir fikri olan herkes olduğunu şaşırarak göreceksiniz. Ekran başındaki bazı pırıltılı zekaların, sıfıra yakın bir maliyetle, reklam ajanslarından daha büyük etki yaratacak fikirler ürettiğini göreceksiniz.

Gördük mü?

Gördüysek, “Bence bu senenin en iyi, en yaratıcı bulduğum, en kıskandığım fikri Batman il sınırını değiştirme amaçlı Change.org imza kampanyasıdır” dediğim zaman “Vay efendim böyle seçim mi olur? Böyle görüş bildirimi mi olur?” demeyeceksiniz.

Bakın bu muhteşem bir fikir. 2018’de gördüğüm tüm fikirlerden daha iyi bir fikir. Bu fikri bulan arkadaş bu satırları okuyorsa hemen bana taylany@blabistanbul.com adresinden ulaşsın. Fikri büyütecek bazı şeyler düşündüm. Daha güzel bir Batman mümkün.

Sevgiler.

Taylan Yapıcı'ya göre 2018'in en iyileri
“Batman needs some change! We can start with the border. By changing the border, we can make it more realistic.”

Kampanyayı başlatan: Kemal Atakan Kırca

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.