MediaCat

Selim Ünlüsoy’a göre 2017’nin en iyileri

Sektörün önde gelenleri 2017’nin en yaratıcı işlerini seçiyor.

Selim Ünlüsoy’a göre 2017’nin en iyileri

2013 yılından bu yana sürdürdüğümüz, sektörünün önde gelen isimlerine -mecra gözetmeksizin- yılın kendileri için favori reklamlarını sorduğumuz “Yılın en iyi reklamları” serimiz Serdesin Baş Fikir Esnafı ve Patronu Serhat Bayram, Wanda Digital Yönetici Ortağı Burçak Günsev, Rafineri Kreatif Grup Başkanı Setenay Özcan Yıldırım, Tribal Worldwide İstanbul Kreatif Grup Başkanı Güldeniz Şeşen, BLAB Kurucusu ve Kreatif Direktörü Taylan Yapıcı, Alametifarika Kreatif Direktörü Ozan Özüm Özbey, Concept Kreatif Grup Başkanı Ufuk Işık, 4129Grey CEO ve Chief Happiness Officer’ı Alemşah Öztürk, Muhabbet Kurucu Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktörü Emrah Karpuzcu, SesliHarfler – Linked By Isobar CEO’su Özgür Karaçak, Güzel Sanatlar Ajans Başkanı Zafer Külünk, Cheil Turkey Kreatif Direktörü Cihan Kavaklıpınar, Rabarba Kreatif Direktörü Murat Yaylagül ve Renee Kreatif Direktörü Sercan Şenyüz‘ün ardından Ogilvy & Mather İstanbul ECD’si Selim Ünlüsoy ile devam ediyor.

Kendisine göre 2017’nin en iyi reklamlarına geçmeden önce, okurlarla paylaşmak istediği ufak bir açıklaması da var Ünlüsoy’un…

Benden evvel meslektaşlarım senenin bütün güzel işlerini kapamış. Netflix “Dönence”, IKSV “Kaldır Kafanı”, Filli Boya “Anca Beraber”, Meyhanedeyiz.biz “Cemal”, BJK “Sessiz Tezahurat” gördüğüm kadarıyla birçok seçkide tekrar eden güzellikler.

Zaten vitrine konmuş olan işleri yinelemektense, bana ayrılan alanı sektör olarak senenin azımsanmayacak kadar büyük bir kısmını ayırdığımız basılı ve işitsel işleri hatırlatarak kullanmak isterim. Ödüllüktür değildir, yüz yıldır konuşulur. Daha bir yüz yıl daha konuşulur. Bu coğrafyanın fikir madeninden bu fikirler bir şekilde çıkmış, işlenmiş, alkışlanmış. Benim ilgilendiğim bu.

Don’t Drink & Drive

İşin gücünün başlığın senelerdir çok tüketilmiş olmasından geliyor olması ayrı bir lezzet. Cannes’da tam hakkını bulamadı bence.

Türkiye'ye Cannes'dan 2 Bronz

Türkiye'ye Cannes'dan 2 Bronz

Türkiye'ye Cannes'dan 2 Bronz

Reklamveren: Land Rover
Ajans: TBWA\ISTANBUL

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.