MediaCat

2017’nin en iyi mizah dergisi kapakları

MediaCat’in 2007’den beri devam eden seçkilerinden Yılın Mizah Dergisi Kapakları, alanında uzman jüri üyelerince belirlendi.

2017’nin en iyi mizah dergisi kapakları

Penguen’in yayın hayatına nokta koymasıyla da hatırlanacak 2017’nin en iyi mizah dergisi kapağında, Onur Yürüyüşü’nün Türkiye’deki trajikomik durumunu resmeden Uykusuz imzası var.

Jüri üyeleri

Her yıl olduğu gibi çeşitlilik gözetilerek oluşturulan jüri, 2017’de de alanlarında son derece etkili isimlerden oluştu. Reklam Fotoğrafçısı Beste Zeybel, Ipsos Medya ve Reklam Araştırmaları Direktörü Betül Yavuzol, Socrates Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Caner Eler, Garanti Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi Birimi Müdürü Elif Güvenen, Ogilvy Türkiye Ülke Başkanı Emine Çubukçu, Fox TV Sunucusu İsmail Küçükkaya, Muhabbet Kurucu Ortağı Kenan Ünsal, Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Tepeli, İnternet Ekipler Amiri Serdar Kuzuloğlu ve NTV sunucusu Simge Fıstıkoğlu’yu bir kez daha burada anmanın ve teşekkür etmenin tam sırası.

2017'nin en iyi manşetleri
Pelin Özkan, İsmail Küçükkaya, Serdar Kuzuloğlu, Selçuk Tepeli, Beste Zeybel, Kenan Ünsal, Caner Eler, Emine Çubukçu, Elif Güvenen, Betül Yavuzol, Simge Fıstıkoğlu

Değerlendirme kriterleri

  • Gazetede manşetin ya da dergide kapağın sözlü ifade gücü ve çarpıcılığı
  • Merak uyandırması
  • Espri barındırması
  • Nefret söylemi içermemesi
  • Genel görsel ve grafik estetik

Yılın Mizah Dergisi Kapağı

Uykusuz

22 Haziran 2017

Nedendir bilinmez, Onur Yürüyüşü’nü protesto etmeye kararlı Alperen Ocakları’nın içinde bulunduğu durumu yaz yağmuru sonrası görünen bir gökkuşağı üzerinden eleştiren 22 Haziran tarihli Uykusuz kapağı Yılın Mizah Dergisi Kapağı unvanının sahibi.

2017'nin en iyi mizah dergisi kapakları

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.