MediaCat

2017’de sosyal medya kullanımlarıyla öne çıkan 5 marka

2018 için biraz ilham depolama zamanı.

2017’de sosyal medya kullanımlarıyla öne çıkan 5 marka

Başarısız kampanyalar yüzünden 2017 yılı kimi markalar için umulduğu kadar parlak geçmemiş olabilir. Öte yandan bazı markalar da sosyal medyada boy gösteren yaratıcı projeleri ile bu yılı başarıyla geride bırakmaya hazırlanıyor. Bu yıl dijital dünyanın nimetlerini başarıyla kullanabilmeleri sayesinde öne çıkan markalar, 2018 için şimdiden heyecan yaratıyor. İşte karşınızda 2017’de başarılı sosyal medya kullanımları ile dikkat çeken markalar:

1- Airbnb

Son yıllarda ayrımcılık ve ırkçılık kaynaklı olaylar nedeniyle başı ağrıyan Airbnb, #WeAccept adlı kampanyası ile krizi fırsata çevirmeyi başardı. Herkesin eşit olduğunu ve ayrımcılığın son bulması gerektiğini vurgulayan kampanya, adeta kıvılcım etkisi ile hızla yayıldı. Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok izlenen reklam kuşağı olan Super Bowl arasında yayınlanan reklam filmi 87 milyon izlendi ve etkileşim açısından kendisine en üst sıralarda yer buldu. Super Bowl esnasında Twitter’da bir numaralı reklam hashtag’i olan #WeAccept ile ilgili de maçın ilk yarısında 33 bin tweet paylaşıldı. Gelen tepkilerin yüzde 85’i ise olumluydu. 

Acceptance starts with all of us. #WeAccept

Airbnb (@airbnb)’in paylaştığı bir gönderi ()

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.