2017’de MediaCat’te en çok okunan 10 haber

2018'e sayılı gün kala, MediaCat'in 2017 gündemini hatırlayalım.

21.12.2017 - 15:41 | Arzu Nilay Kocasu

2017'de MediaCat'te en çok okunan 10 haber

2017 bitti bitecek; peki zihinlerde ne kaldı? MediaCat Online’da yıl boyunca yer verdiğimiz haberlere yeniden göz atarak içlerinden en çok okunan ilk 10’unu sizler için derledik.

İşte karşınızda, 1 Ocak – 21 Aralık 2017 tarihinde MediaCat’te yayınlanan içerikler arasından en çok okunan 10’u…

Haber başlıklarına tıklayarak ilgili haberin sayfasına gidebilir, kaçırdığınız veya yeniden hatırlamak istediklerinize göz atabilirsiniz.

1. Aydınlı tostçudan Hollywood’a taş çıkaran reklam filmi

MediaCat’te yılın en çok okunan haberi bir reklam filmi. Aydınlı tost büfesi Harbi Lezzet tarafından büfenin süper bazlamalı tostu şerefine hazırlanan filmin başrolünde, süper bazlamalı için kurşunlara göğüs geren Coşkun yer alıyor.

2. 2016’nın en yaratıcı ajansları

4 Ocak 2016 tarihinde MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’ın köşesinde yayınlanan Cat Report, yılın en çok okunan ikinci haberi. İlk kez dokuz yıl önce yayınlanan Cat Report’un sonuçlarına göre 2016’nın en çok ödül alan reklam ajansı TBWA\ISTANBUL, medya ajansı Mindshare Turkey, PR ajansı Excel İletişim ve reklamvereni Unilever.

3. İsveç’ten klişelere meydan okuyan kampanya

Stockholm’lü hijyenik ped markası Libresse, hijyenik ped reklamlarda sıklıklı mavi renkle temsil edilen âdet kanına ilk kez gerçek rengiyle yer verdiği reklam filmiyle MediaCat’te 2017’nin en çok okunan üçüncü haberi oldu.

4. Dünyanın en erotik moda şovu

Listenin dördüncü sırasında Moskova’dan bir farkındalık kampanyası yer alıyor. Cinsel taciz ve tecavüz mağdurlarına destek veren The Survivors Trust’ın reklamveren koltuğuna oturduğu The Guilty Clothes kampanyası hedef kitlesine tek bir soru soruyor: Kıyafetler mi suçlu, kadınlar mı… yoksa bir başkası mı?

5. En yaratıcı 50

Advertising Age’in Creativity 50’sinden ilhamla hazırladığımız seçki, 2016 yılında yaratıcılık karnesine adını büyük harflerle yazdırmış 50 kişiyi ağırlıyor.

6. 30 under 30

Her daim rağbet gören seçkilerimizden “30 yaş altı 30 yaratıcı”, zihnini ve kalemini güçlü tutmayı bilenleri bir araya getiriyor.

7. Slogan yaratmak için tavsiyeler

“Uzun süre hatırlarda kalacak bir izlenim yaratmak istiyorsanız, kelimelerin ötesine geçmelisiniz” diyor Al Ries ve ekliyor: “Sloganların yıldan yıla değişim gösterdiği hızlı pazarlama çağında, en başarılı olan sloganların belirli teknikleri dikkate alan eski sloganlar olduğunu hatırlamakta fayda var.”

8. Yeni yüzyıl pazarlamasında devrim niteliğinde 5 değişim

Listeye sunduğu bir diğer katkı olan “Yeni yüzyıl pazarlamasında devrim niteliğinde 5 değişim”de Al Ries, 21’inci yüzyıl pazarlamasının gerektirdiği farklı stratejileri masaya yatırıyor.

9. Ne, nasıl yapılmaz: Brief

Hayata bu yıl gözlerini açan genç serilerimizden “Ne, nasıl yapılmaz”ın ilk ayağı Brief 2017’nin en çok okunan dokuzuncu haberi. Kötü brief’i sorduğumuz reklam ajansı stratejistlerinin cevaplarından derlediğimiz haberi hatırlamak için buyurun.

10. Ünlü yönetmenler yemek videosu çekseydi

Yemek sanatçısı David Ma’ın deneysel yemek videoları, sevilen yemek tariflerini Quentin Tarantino, Wes Anderson ve Alfonso Cuarón gibi yönetmenlerin tarzlarından feyzle izleyicisine sunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.