2016’da tüketicilerine doğrudan dokunabilenler

2016'da doğrudan pazarlama konusunda benzerlerinden ayrılan ve elde ettikleri sonuçlarla geçtiğimiz yılın hatırda kalan işlerinden olan yedi kampanyayı hatırlıyoruz.

04.01.2017 - 08:50 | MediaCat

Tüketicilerine doğrudan dokunabilenler

Bir yıl daha geride kalmışken, hedef kitlesine hayatın akışkanlığı ve bağlamsallığı içerisinde dokunmaya çalışan en yaratıcı doğrudan pazarlama kampanyalarını bir kez daha hatırlayalım. Bu kampanyaların kimisi markasının satışlarını artırdı kimisi ise kökenleri toplumun en karanlık köşelerine dek uzanan alanlarda farkındalık yarattı.

Hürriyet: Şiddete karşı tek ses – Röntgen plaklar
Ajans: TBWA\ISTANBUL

Türkiye’de kadına yönelik şiddetin ulaştığı boyutlara dair her geçen gün trajik oranlarla karşılaşıyoruz. Hürriyet de 2007 yılından bu yana kadına yönelik ve aile içi şiddete karşı farkındalık yaratmak üzere çalışan en aktif markalardan biri.

TBWA\ISTANBUL ve Hürriyet işbirliğinin 3 Felis ve 2 Kristal Elma ödülüyle taçlandırılan projesinde kadına yönelik şiddete ses getirmek amacıyla, şiddet görmüş kadınların gerçek röntgen filmlerini belgeleyen; Sezen Aksu, Şevval Sam ve Nilüfer’in şarkılarıyla katkıda bulunduğu özel plaklar hazırlandı ve bu plaklar siyasi liderlere, gazetecilere ve fikir önderlerine gönderildi. Röntgen Plaklar projesi, sosyal medyada hızla yayılırken kadın dergilerinden televizyon haberlerine dek birçok farklı mecrada yer edindi. İlk üç gün içinde 500 binden fazla kişiye ulaştı. Şiddete Karşı Tek Ses platformunun web sitesinde ise yüzde 1200’lük bir artış gözlemlendi.

1 2 3 4 5 6 7

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.