2013’ün en komik, en yaratıcı mizah dergisi kapakları

2013 mizah ve dramı bir arada yaşadığımız bir yıl oldu. Yıla damgasını vuran Gezi olayları mizahçıların en önemli gündem maddelerinden biriydi.
10.01.2014 - 09:59

MediaCat’in geleneksel olarak her yıl belirlediği manşetler, kapaklar için bu yıl 13 kişilik bir seçici kurul çalıştı. 2013 seçici kurulu şu isimlerden oluştu: Opet Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın, Tribeca Ajans Başkanı ve İDA Yönetim Kurulu Başkanı Cem İlhan, Sunucu ve gazeteci Defne Samyeli, Gazeteci Derya Sazak, Fotoğrafçı Dilan Bozyel, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Erkan Saka, Vietnam Kurucu Ortağı Gürkan Günaydın, Doğan Burda İcra Kurulu Başkanı Mehmet Y. Yılmaz, Ogilvy Yaratıcı Grup Başkanı Nezih İçöz, Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Habertürk Yazarı Serdar Turgut, Karikatürist Serkan Altuniğne ve MediaCat’i temsilen bendeniz.

Yılın en çarpıcı, en yaratıcı, en başarılı 10 mizah dergisi kapağını seçtikten sonra yılın kapağı için birkaç turlu yeni bir seçim yaptık. PENGUEN’in 13 Haziran 2013 tarihli kapağı seçici kuruldan en fazla oyu alarak yılın kapağı oldu.

Penguen

13 Haziran 2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi eylemcilerine “Ya eylemleri bitirin ya da sizin anladığınız dilden konuşuruz” şeklinde hitap etmesini Penguen dergisi, Gezi olayları sırasında meşhur olan slogan ve duvar yazılarıyla 13 Haziran tarihli sayısının kapağına taşıdı. Başbakan’ın kendisiyle bir örnek giyinmiş, ellerinde cop ve biber gazı tabancası tutan polislerle duvar yazılarını ve sloganları anlamaya çalışırken resmeden Penguen, bu kapağıyla 2013 jürisi tarafından yılın en iyi mizah dergisi kapağı seçildi.

2013'ün en komik, en yaratıcı mizah dergisi kapakları

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.