15 yıllık ajansını değiştirdi

Master Card, 15 yıldır birlikte çalıştığı ve “Priceless / Paha Biçilemez” kampanyasının yaratıcısı, Omnicom Group’a bağlı...

13.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Master Card, 15 yıldır birlikte çalıştığı ve “Priceless / Paha Biçilemez” kampanyasının yaratıcısı, Omnicom Group’a bağlı ajansı GSD&M Idea City ile yollarını ayırıyor ve ABD’de medya pazarlama ve planlama çalışmalarını Inter Public Group’tan (IPG), Universal McCann’e (UM) konsolide ediyor.

Master Card, Ad Age’in ABD’yi kapsayan en büyük 100 reklam veren raporuna göre, 343 millyon dolarlık reklam harcaması ile 93. sırada yer alıyor.

UM, hali hazırda Master Card’ın, ABD dışındaki medya çalışmalarını yönlendiriyordu. Konsolidasyon kararı ile, markanın McCann Erickson’un yürüttüğü yaratıcı medya  ve dijital reklam çalışmaları, Weber Shandwick’in sorumluluğu altında olan Pr  etkinlikleri ve Octagon’un yönlendirdiği spor sponsorlukları ve pazarlama çalışmaları Inter Public çatısı altında birleşecek.

Öte yandan, markanın 15 yıllık yaratıcı ajansı GSD&M /Idea City, konu ile ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Master Card ise konulu ile ilgili olarak “GSD&M /Idea City ile 10 yılı aşkın süre boyunca büyük ve keyifli bir işbirliği yürütmekten büyük gurur duyuyoruz. Şu anda, dünya çapında, daha etkili ve tutarlı kampanyalar yarabilmek için medya planlama ve satın alma çalışmalarımızı, global ajansımız Universal McCann’e konsolide etmeye kararı aldık” şeklinde bir açıklama yaptı.

Olaya UM cephesinden bakıldığında, bu ajansın kazanmış olduğu ikinci büyük konsolidasyon. Nisan ayında, kozmetik devi L’Oreal de ABD’deki 700 milyon dolar değerindeki medya satın alma çalışmalarını ajansa konsolide etmişti. Ağustos başında MasterCard, 2010 yılının ikinci çeyreğinde karının yüzde 7 artarak 1.4 milyar, gelirinin ise 458 milyon dolara ulaştığını duyurmuştu.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.