Kırmızı Ödülleri sahiplerini buldu

11'inci kez düzenlenen etkinlik basında yaratıcılığı ödüllendirdi.

10.06.2014 - 10:18 | Alev Kaynak

Kırmızı Ödülleri sahiplerini buldu

2003 yılından bu yana basında yaratıcılığı ödüllendiren Hürriyet Kırmızı Ödülleri, geçtiğimiz akşam Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde Ebru Akel’in sunuculuğuyla, 1 Ocak 2013 ve 30 Nisan 2014 arasında hayata geçirilen basın çalışmalarını değerlendirdi.

11’inci yaşında Kırmızı Bölge ve Kırmızı Ödülleri tören organizasyonu ilk defa bir arada gerçekleştirdi. Her iki yarışmada, ajanslar toplam 70 kategoride birincilik ve iki büyük Kıpkırmızı Ödülü için yarıştılar. Yine bu yıl ilk defa 16 aya çıkarılan başvuru süresinin tamamlanmasının ardından Bölge ve İstanbul jüri toplantıları gerçekleştirildi. Jüri başkanlığını Vietnam Reklam Ajansı kurucusu Tibet Sanlıman’ın yaptığı toplantılarda Bölgeden 35 ajansın 285 reklam içeren 232 başvurusu ve İstanbul’dan 59 ajansın 818 reklam içeren 668 adet başvurusu değerlendirildi.

TBWA\ISTANBUL gecenin en çok ödül kazanan ajansı oldu

Kırmızı, Kırmızı Bölge, Hürriyet Özel ve Genç Kırmızı gibi kategorilere sahip olan Hürriyet Kırmızı Ödülleri’nin öne çıkan reklam ajansı toplam 10 kategoride Kırmızı Ödülü ile törenden ayrılan TBWA\ISTANBUL oldu. TBWA\ISTANBUL’un öne çıkan çalışmaları Ikea, Kanukte Flower ve Pera Boya için hayat verdiği basın çalışmaları oldu. TBWA\ISTANBUL’u kazanılan ödül sayısıyla takip eden diğer ajanslarsa Concept, Leo Burnett İstanbul, Medina Turgul DDB ve Y&R İstanbul oldu. Bölgeden yapılan katılımların en dikkat çekenleri ise SVStudios Ankara, Mandal Ajans İzmir ve Fikirbaz Ankara oldu. Kıpkırmızı Bölge’yi Ümitköy Balıkçısı işiyle Fikirbaz/IOB alırken, Kıpkırmızı’nın sahibi Pera Boya işiyle TBWA İstanbul oldu. Sigorta ve Diğer Finans, Dayanıklı Tüketim Ürünü, Moda&Tekstil & Kişisel Aksesuar, Turizm & Seyahat, Sosyal İçerik, İnsan Kaynakları, Dijital Entegrasyon, 360° Dijital Reklam, Dergi Kampanyası kategorilerinde ise Kırmızı Ödülü’ne değer çalışmalar bulunamadı.

Fotoğraf: @birimce

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.