MediaCat

100 yıllık yolculuk

VakıfBank, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılını yeni reklam filmi ile kutluyor.

100 yıllık yolculuk

VakıfBank‘ın Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına özel reklam filmi ekranlardaki yerini aldı. Bankanın Cumhuriyet’e saygı duruşu niteliğindeki filmi, izleyiciyi tarihsel bir perspektifle 100 yıllık mücadelenin tanığı olmaya davet ediyor.

80 kişilik teknik ekip, dokuz ana oyuncu ve 350 kişilik figürasyon ekibinin görev aldığı film, Cumhuriyet’e giden yolda atılan ilk adım olan Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a gelişiyle başlıyor ve kronolojik olarak devam ediyor.

Sanat ekibinin titiz çalışmalarıyla farklı dönemlerin yansıtıldığı belgesel tadındaki reklam filminde görüntüler iç içe geçerek, geçmiş ile bugünü bir araya getiriyor. 18 kare dönem, 24 kare günümüz planının birleştirilmesinde kullanılan bu özel teknik, izleyiciye bugün gelinen noktaya ne denli zor şartlarda ulaşıldığınu etkileyici bir görsellikle hatırlatıyor.

Samsun’da başlayan film, Cumhuriyet’e giden yoldaki önemli kilometre taşlarından kurucu meclis, İzmir’in kurtuluşu, sanayileşme ve eğitim hamleleri ile havacılık alanındaki atılımların ardından duygusal bir final ile son buluyor.

Dört hafta ön hazırlık, iki haftaya yayılan çekim ve dört hafta post prodüksiyon süreci olmak üzere toplam 10 haftada tamamlanan film için hem teknik hem tarihsel çalışmalar bir arada yürütüldü.

Papillon İstanbul imzalı filmin prodüksiyonunu Autonomy, yönetmenliğini Uygar Kutlu üstlendi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.