10 ilde 11 meslek tanıtımı başladı

Renkli Ufuklar Projesi çerçevesinde 6’ncı, 7’nci ve 8’inci sınıftaki öğrencileri kariyer yolculuğuna...

13.05.2008 - 12:18 | MediaCat

Renkli Ufuklar Projesi çerçevesinde 6’ncı, 7’nci ve 8’inci sınıftaki öğrencileri kariyer yolculuğuna hazırlayan yeni bir etkinlik başlatıldı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile birlikte yürütülen “Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum” programı kapsamında, 10 ilimizdeki yüzlerce çocuğa 11 ayrı meslek tanıtılacak.

Visa Europe’nin 23 üye Türk bankası ile işbirliği içinde yürüttüğü düşünen, sorgulayan, kendi kararlarını alabilen, kariyer planlama konusunda genç yaşta fikirlerini geliştirebilen çocukların yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan “Renkli Ufuklar” Projesi çerçevesinde Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile beraber yürütülen Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum programı kapsamında 10 ilde 11 meslek tanıtımı başlatıldı. Çocukların model alabilecekleri kişilerle birebir görüşerek meslekler hakkında bilgi edinmelerini sağlamalarını amaçlayan projede kendi mesleklerinde başarıya ulaşmış kişiler İzmir, Ankara, Gaziantep, Afyon, Diyarbakır, Van, Samsun, Antalya, İstanbul ve Eskişehir’deki 11 Eğitim Parkında kariyer yolculuklarını anlatıyor ve çocukların sorularını yanıtlıyorlar. Konuklarımızın anlatacakları meslekler arasında bankacılık, yönetmenlik, mühendislik, diş hekimliği, reklamcılık, meteoroloji, radyo programcılığı, oyunculuk, hukuk ve girişimcilik yer alıyor.

17 Nisan’da Radyo Programcısı Geveze İzmir’de, 18 Nisan’da Diş Hekimi Doç.Dr. Cüneyt Karabuda Afyon’da, 25 Nisan’da İşletme Mühendisi Doç.Dr. Tunç Bozbura Ankara’da, 28 Nisan’da yönetmen Ali Özgentürk Gaziantep’te, 7 Mayıs’ta Meteorolog Bünyemin Sürmeli İstanbul Fındıkzade Eğitim Parkı’nda programa katıldılar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.