Salsacılar Haziran’da İstanbul’u çalkalayacak

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Turkey Latin Fest, İstanbul’da yüzlerce dans severi...

13.05.2008 - 12:32 | MediaCat

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Turkey Latin Fest, İstanbul’da yüzlerce dans severi bir araya getirecek. Dünyanın her köşesinden gelen salsa ateşiyle sıcak Haziran gecelerini daha da ısıtacak olan 2. Turkey Latin Fest’in ilki yine İstanbul’da gerçekleşmişti.

İlki gibi yine Istanbul Arena @ Refresh the Venue’de düzenlenecek olan 2. Turkey Latin Fest, dünyanın en önde gelen uluslar arası dans festivallerinden biri olmaya aday.

Latin dansının Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden biri olan Mundo Latino’nun organizatörlüğünde gerçekleşen Turkey Latin Fest, dünyaca ünlü salsa organizatörü Paul Young’ı da kadrosunda barındırıyor. Festivalin katılımcıları, dans atölyelerinde salsanın inceliklerini öğrenirken dünyaca ünlü salsa yıldızlarının gösterileriyle coşacak, ünlü DJ.lerin enerjik müzikleriyle sabahın ilk ışıklarına kadar dans edecekler.

Mundo Latino’nun kurucuları Yonca Gülgeç ve Mehmet Ceyhan da birer salsa tutkunu. Hem eğitmen hem dansçı olarak da görev yaptıkları Mundo Latino’nun dünyanın her yerinden gelen ve salsa ateşi ile tutuşan yürekleri bir noktada birleştirmek gibi bir misyona ev sahipliği yaptığı için çok mutlu olduklarını belirtiyorlar.

2. Turkey Latin Fest’in bir diğer dikkat çeken yönü ise festivale davetli olan dünyaca ünlü isimler ve dans toplulukları Dünyaca ünlü eğitmen ve dansçıların şovlarıyla renklenecek olan 2.Turkey Latin Fest’deki ünlülerden bazıları:

1- Hacha y Machete …Bostonlu Mambo Dans grubu. Kendi dalında dünyanın en iyi topluluklarından birisi. Grubun ilgi çekici yanlarından biri de kurucusunun bir Türk olması. Burcu Hürtürk ve nişanlısı Porto Riko’lu Victor Perez izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşatacak.

2- Juan MATOS ( Newyork) … Mambo’nun yeni nesil temsilcisi. Herkesin hayranlıkla izlediği partneri Candy Mena ile birlikte yine genç dansçılara ilham kaynağı olmaya devam ediyorlar.

3- Salsa Dance Squad ( Hollanda) … Dünyanın en ünlü koreograflarından biri olan Eric Lalata’nın önderliğinde salsaya yenilikçi bir bakış getiren, gösterileriyle izleyenleri büyüleyen yaratıcı bir grup.

4- Dj. Mauri (Hollanda) …Latin müziği dünyasının en meşhur isimlerinden, kitleleri sürüklüyor.

Ve bunun gibi daha pek çok yabancı isim ile birlikte Türkiye’nin dans yıldızları 20-21-22 Haziran tarihlerinde izleyici önünde hünerlerini sergileyecek.

Bu eğlenceli, kıpır kıpır sanat aktivitesini kaçırmak istemeyenler biletlerini şimdiden ayırtsalar iyi olur. Öyle görünüyor ki ön sıralardan yer bulabilmek zor olacak. Biletler Biletix’te…

İletişim İçin:
Proper İletişim
Pelin Bengisu (0 212 249 63 66 / 0 533 209 92 03)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.