10 dakika için telefonunuzu bırakır mısınız?

Unicef ve Droga5'ın ses getiren işbirliği devam ediyor.

25.02.2014 - 14:30 | Haluk Kasarcı

Unicef ve Droga5'ın ses getiren işbirliği devam ediyor.

Cep telefonlarının kendilerine ayrılan alanın dışına çıkıp kimilerinin yatağına kadar girerek uykusuna eşlik ettiği günümüzde Unicef ve Droga5 çarpıcı bir kampanyaya imza atmayı başardı. Geçtiğimiz yıl tüm dünyada içme suyu konusunda sıkıntı çeken insanlara dikkat çekmek amacıyla Tap Project‘i hayata geçiren ikili, sosyal ağları boru hatlarına, arkadaşları ise musluklara çeviren projesiyle hem çok konuşulmuş hem de büyük bir farkındalık yaratmayı başarmıştı.

Projenin devamı niteliğindeki son kampanyada Unicef, kullanıcıları 10 dakika boyunca cep telefonlarından uzak kalmaya davet ediyor. Cep telefonlarından Uniceftapproject.org‘a girip uygulamaya katılanların telefonlarını sabit bir yere bırakıp 10 dakika boyunca telefonlarına dokunmamaları talep ediliyor.

Unicef: 10 dakika için telefonunuzu bırakır mısınız?

Cep telefonundan uzak durulan her 10 dakika için bir çocuğun içme suyu ihtiyacını karşılayan uygulama bu süre dolana kadar dünyadaki içme suyu sıkıntısına ilişkin istatistiki veriler paylaşıyor. Cep telefonunuz sizin için bu kadar önemliyken ondan ayrı kalmayı başaramıyorsunuz; bir de susuz kalanları düşünün diyen uygulama aynı zamanda hem yaratıcı hem faydalı olmayı başarıyor.

Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.