MediaCat

1 kampanya 2 dünya rekoru

Arby’s, Coca-Cola ile işbirliğini rekorlarla duyurdu.

1 kampanya 2 dünya rekoru

Pepsi ile ortaklığını sonlandıran ve restoranlarında Coca-Cola ürünlerini servis etmeye başlayan ABD’li fast food markası Arby’s, yeni işbirliğini duyurmanın sansasyonel bir yolunu seçti ve adını Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na, hem de iki kere yazdırdı.

Kampanyanın ilk adımı, dünyanın en küçük ilanı ile başladı. Arby’s restoranlarında kullanılan ekmeklerden alınan tek bir susam tanesi üzerine Georgia Teknoloji Enstitüsü mühendisleri tarafından, odaklanmış iyon demeti kullanılarak “Büyük bir duyuru geliyor. Ama bu, o değil.” yazıldı.

Dünyanın en küçük reklamı olma özelliği taşıyan susam taneli ilanın alanı 735,36 mikron kareydi ve Manhattan’daki bir Arby’s restoranına götürüldü. Restoranı ziyaret edenler, dünyanın en küçük ilanını Hitachi-HTA tarafından geliştirilen elektron mikroskobu aracılığıyla görebildiler.

Susam taneli ilanın sergilenmesinden bir hafta sonrasında Arby’s, bu defa açıkhavaya, ABD’nin en küçük köyü Monowi’ye yöneldi. Marka, 28 milyon 922 bin 10 metrekare alan kaplayan dünyanın en büyük ilanını köye yerleştirdi. Nüfusu “bir” olan Monowi’de yaşayan tek kişi Elsie Eiler de ilanın üzerinde boy gösterdi. Dünyanın en büyük ilanında ise “Arby’s’te artık Coca-Cola var” yazıyordu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.