Zorlu ve TEGV işbirliği ile “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi

Zorlu Enerji Grubu-Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ikinci yılına giriyor

20.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Zorlu Enerji Grubu-Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ikinci yılına giriyor. Grup, “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi kapsamında Temmuz –Aralık aylarında TEGV’in 12 eğitim parkında düzenlenecek eğitimlerle “enerji elçilerinin” sayısını artırmaya devam ediyor.

Zorlu Enerji-TEGV işbirliği ile Vakfın Afyon, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun, Şanlıurfa ve Van’da bulunan 12 eğitim parkında gerçekleştirilecek eğitimler bu yıl 1.800 çocuğa ulaşacak. Böylece iki yıl içinde enerji elçisi” olan çocukların sayısı 3.300’e yükselecek.

TEGV’in İstanbul’daki Sema-Aydın Doğan Eğitim Parkı’nda düzenlenen ilk eğitime katılan çocuklar, Zorlu Enerji’nin sevimli maskotu Yeşil Ejderha ile birlikte çeşitli oyunlar oynayarak bir yandan eğlendi bir yandan da enerjiyi yakından tanıma fırsatı buldular. Eğitimde, enerjinin gündelik hayatımızdaki önemi, yenilenebilir enerji kaynakları ve enerji tasarrufu gibi konular, interaktif ve eğlenceli bir sunumla çocuklara aktarıldı.

Eğitimin ardından atölye çalışması düzenlendi. Bu atölye çalışmasında çocuklar, ailelerinin ve arkadaşlarının dikkatini enerji tasarrufu konusuna çekecek çeşitli objeler hazırladılar. Tüm bu çalışmaların sonunda, Yeşil Ejderha, çocukları “Enerji Biriktirme Takımı”na üye yaptı. Görev rozetlerini takan çocuklar özel malzemelerin yer aldığı görev kutusunu alarak arkadaşlarında ve ailelerinde enerji tasarrufu bilincini yaygınlaştırmak için çalışmaya söz verdi.

Etkinlik kapsamında çocuklar, Zorlu Enerji Grubu’nun “her nefes bir enerji” projesine de katılmaya davet edildiler. Böylece, sese duyarlı internet sitesi www.hernefesbirenerji.com üzerinden nefes vererek ihtiyacı olan okullardaki arkadaşlarına elektrik sağlamış oldular.

Hedef 2011 sonunda 60 bin çocuğa ulaşmak

Zorlu Enerji Grubu’nun 2010 yılının Mart ayında hayata geçirdiği “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi bir yıl içinde 45 bin çocuğa ulaştı. 6-12 yaş ilköğretim öğrencilerini hedef alan proje, çocuklarda, enerji kaynakları, yenilenebilir enerjinin önemi ve enerjinin tasarruflu kullanımı konularında farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Zorlu Enerji Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Şebnem Erverdi, bu projenin Zorlu Enerji Grubu’nun; sürdürülebilirlik, çevreyi korumak ve sosyo-ekonomik hayata değer katmak gibi bakış açılarını temel alan iş anlayışını yansıttığını söyledi.

TEGV Eğitim ve Gönüllü Departmanı Proje Sorumlusu İşlev Sevgül ise Zorlu Enerji Grubu ile yürütülen işbirliğinin, yenilenebilir enerjinin gelişimi ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Sevgül, “Fosil yakıtlar ve nükleer teknolojinin çevre üzerinde yarattığı etkiler göz önünde bulundurulduğunda, yenilenebilir enerji kaynaklarını tanıyarak büyüyen çocukların yetişmesi son derece önemli” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.